Expand Cut Tags

No cut tags
noddeat: (Default)
[personal profile] noddeat
Ці тези не сподобаються науковцям, я вас попередив. Якщо у вас підгорить і виникне бажання задати питання а ля «а хто ти такий? а чого ти добився? а який в тебе індекс цитування?», то хочу повідомити, шо я не маю впливу на тих, хто виділяє гроші на науку, це є приватна думка людини, яка трохи знає, як це все функціонує, висловлена в межах свободи висловлювань. І нічого більше. Ні на що не претендую і нагадую, що читання мого блогу є абсолютно добровільним.

1. Науковий output України є близький до нуля. Нє, я теж знаю Васю, Колю і Таню, шо публікуються в хороших журналах і їздять у відрядження в Європу, але це все проміллє — це як срібна позолота «під метал» на пластику. Пошкрябав нігтем, і нема її: якщо всі науковці України раптом зникнуть, не те, шоб ніхто не помітить (хоча не помітить), але прогрес у жодній галузі не зупиниться навіть на 5 хвилин від цього.

2. Більшість науковців України — дармоїди, які застрягли в совку. Річ у тім, шо раніше вся світова література перекладалася на російську, у великій кількості, лише частина «елітних» установ читали її в оригіналі англійською (все виписувалося, я бачив паперовий архів Physical Review у Інституті теоретичної фізики). Це все закінчилося у 1990 році, тому хто читав у оригіналі — той продовжував це робити і залишався в курсі того, шо відбувається, а решта (а це більшість установ у країні) лишилася ні з чим і займається розробкою велосипедів. Без жартів, я бачив, як мені демонстрували рідкокристалічний екран годинника у 2004 році як інноваційну розробку. Зараз, ймовірно, вони показують уже сенсорний екран з китайської барахолки. Це один з провідних інститутів Академії Наук, без жартів.

3. Національна Академія Наук — кримінальна організація. Без жартів, у 2000-х роках у Києві навіть убивства були, пов’язані з попилом грошей, виділенням землі тощо. Шо було в 1990-х, я не знаю, але, підозрюю, шо теж все серйозно. Більшість академіків — див. п.2, тіки вони ще й отримують ніхуйову таку стипендію за свою «діяльність». Шоб стати академіком, треба, шоб тебе обрали інші академіки. Go figure.

4. Не плутати слід Академію Наук з інститутами Академії Наук. Ті майже нічого від неї не отримують, а єдине, шо Академія вміє робити, це пиздити гроші з закордонних наукових ґрантів так, шоб до науковця дійшов мінімум грошей. А, іще директор Академії Наук періодично ходить до уряду і скиглить, шоб не лишали науковців без фінансування — це єдина причина, чому цю мафію терплять.

5. Бо науковці все ще не зрозуміли, шо тоталітаризм уже закінчився, а співпрацювати треба не владою, а з народом. Який «не розуміє, навіщо потрібна фундаментальна наука». Ясен перець, не розуміє, ви йому про це розповідали? Скільки ви днів відкритих дверей провели для школярів та простих громадян? У Польщі показують для школярів банальні фокуси з рідким азотом, а вже це вражає і, крім зацікавлення нової зміни, дає менше питань на тему потрібності науки. Співпраця з пресою? Не чули про таке. Так, у нас не преса, а дно, але це не значить, шо не треба їх запрошувати, слати прес-релізи, коментарі слати про йобаний свинячий грип і ГМО, наприклад. От схуя в Україні була істерика про свинячий грип, а в Польщі не було? А просто: бо польські науковці розповіли, шо до чого, і питання було закрито. Українські науковці все ще живуть у часах, коли кожну статтю треба було затверджувати в КГБ (на тему відсутності державних таємниць).

Навіть сам факт, шо петиція «не вбивайте науку» написана до Президента, доставляє окремо. І участь цих же науковців у Майдані нічого не змінює: спосіб мислення все одно лишається авторитарним. Результат не завадить чекати: витрати на науку будуть скорочені, і ніхто не буде протестувати.

6. Той факт, шо Академія Наук — кримінальна організація, не означає, що головним розпорядником наукових коштів має бути Міністерство неуцтва (це проти чого протестують — слушно). Хоча, я не думаю, шо для науковців ситуація суттєво погіршиться. Головним розпорядником наукових коштів повинна бути організація, що:
а) не пов’язана з Академією Наук;
б) не пов’язана з урядом.
Повністю нова організація має бути. Тоді може шось зміниться на ліпше.

7. Хочете реальних реформ, а не імітаційних карго-танців? Є у мене одна: візьміть у поляків філадельфійський список світових наукових журналів. Якщо у науковця є хоча б одна публікація на рік у одному з журналів списку, його рівень уже вищий за плінтус, заплатіть йому зарплатню. В кого нема, той отримує 50% «окладу» (чи як воно там) без «премії». Це працює. Звичайно, дисертації не повинні захищатися за статтями в «Записках Задерищенського інституту коров’ячого гімна», в кандидатській (чи як вона там зараз, блять, називається, «психіатр-філософ»?) дисертації має бути хоча б одна стаття з того списку. І все, ніякі Януковичі більше стати професорами не зможуть, це вже підвищить рівень всіх науковців.

Ше я міг би написати про залучення для фінансування світових рецензентів (батхерт у академіків з ВО «Сволота», «Праворукий Сектор», «Жопопозиційний блок» та інших «у нас шо, своїх експертів нема, нашо нам чужинці?»), але це має сенс для бюджетів >100 тищ єврів. Мені здається, у нас таких бюджетів не існує в природі, тому це було б знущанням.

8. Взагалі, фінансувати науку треба, шоб в країні було менше ідіотів. Ідіоти приносять країні збитки, ідіоти не вакцинують своїх дітей, забороняють ліки «ГМО» та «радіоактивні» Wi-Fi рутери. Ви вважаєте, шо в країні мало ідіотів? Тоді припиніть фінансувати не тільки інститути НАН, а й універи — результат не змусить довго чекати. Тіки нити потім не треба, та?

9. Ставлю 14,51 єврів, шо після прочитання першого пункту в коменти полізе якийсь мудак, який напише, шо позолота не буває срібною. Це характеризує українське викладання і українську науку — дойобування до символів замість обговорення ad meritum. Всі розуміють, шо я мав на увазі, але виїбнутися і показати свої псевдознання треба. Такий підхід спричиняє застій, а не інновації.

10. Ставлю 15,62 євра, шо половина українських науковців, які прочитають цей текст, оббризкають монітор слиною від злості і не помітять, шо в цьому пості я підтримую фінансування фундаментальної науки в Україні. Просто не люблю брехні, маніпуляцій та замовчування проблем, які потребують вирішення. Але є ще друга половина, і це тішить. Взагалі я дуже поважаю цю другу половину, я вважаю їх святими. Але написаного вище це не відміняє.

Date: 2015-12-09 07:59 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
вирішив спробувати асимілюватися в місцеве суспільство. Чесно кажучи, за 4 з гаком роки у мене нема відповіді на це питання.

Date: 2015-12-09 08:01 pm (UTC)
From: [identity profile] terwik.livejournal.com
а хіба є у вас копійки в 1 цент? Я такі навіть не припоминаю. 5 центовіки навіть вже не особливою популярністю користуються.

Хоча так, ще ж картки є.

Date: 2015-12-09 08:04 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
не тільки є, а Німеччина була країною, яка їх особисто пролобіювала. Дуже багато цін, що закінчуються на 99 центів, і тобі цей один цент обов’язково видадуть.

це ти плутаєш з Нідерландами, там якщо платиш готівкою, то округлюється до 5 центів.

Date: 2015-12-09 08:09 pm (UTC)
From: [identity profile] terwik.livejournal.com
от де-де, а там я ще не перевіряв :)

Date: 2015-12-09 08:15 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
якщо вірити Вікіпедії, то друга країна, де нема 1-2 центових монет — це Фінляндія. Всі інші їх випускають і не округлюють ціни. хоча в плані ціни на .99 рекордсменом буде Німеччина.

Date: 2015-12-09 08:19 pm (UTC)
From: [identity profile] terwik.livejournal.com
У нас теж так люблять. Всього лиш 999 грн, 99 коп. і ніяких переплат!

Я активно в Чорногорії євро юзав, то там інколи навіть до 10-ти округлювали...

Date: 2015-12-09 08:22 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
ну Чорногорія не випускає євро, вона їх імпортує, тому може бути дефіцит малих монет...

Date: 2015-12-10 12:42 am (UTC)
whinchat: (Default)
From: [personal profile] whinchat
В Канаде аналогично - отменили 1-2 цента, при оплате наличными округляют, но с карточки списывают точно. Цен на .99 (а также .98, .97) сколько угодно.

Date: 2015-12-10 03:23 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
Німеччина просто — це країна готівки, картки просуваються зі скрипом :(

Date: 2015-12-09 08:06 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
я особисто всі червоні монети кидаю в банку, яку потім планую віднести в Бундесбанк і поміняти на нормальні гроші. Але оскільки нечасто юзаю готівку, банка повільно наповнюється.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 16th, 2025 11:42 pm
Powered by Dreamwidth Studios