Expand Cut Tags

No cut tags
noddeat: (new)
[personal profile] noddeat
Дизайн нового паспорта ще не ідеальний, але вже ліпший від усього, шо було:

© BBC/UNIAN

А було так (два покоління паспортів 2004 та 2011 років):


Наступний етап:

Україна
Ukraine
乌克兰


Паспорт


Слово «паспорт» можна за бажанням теж перекласти, але я в цьому не бачу жодного сенсу. Про те, шо це саме паспорт, а не студентський квиток, третя особа дізнається і так, розгорнувши його на сторінці з персональною інформацією. А інфа на обкладинці потрібна лише для того, шоб пасти громадянство тих, з ким стоїш, наприклад, у черзі на паспортний контроль.

Сторінку усередині теж би належало апґрейдити, додавши туди французьку та іспанську мови.

Date: 2015-06-12 05:10 pm (UTC)
From: [identity profile] thepiktor.livejournal.com
Паспорт з вбудованим e-ink екраном і кнопкою перемикання мов.

Date: 2015-06-12 06:06 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
та нє, якщо мислити в напрямку сучасних технологій, то потрібен лише QR-код, який виведе на сайт уряду і покаже всю паспортну інфу, якими хочеш мовами. І біометрію там же дасть скачати, якшо по фотці тяжко визначити автентичність.

Сама ідея носити якийсь документ з собою вже застаріла.

Date: 2015-06-13 08:01 am (UTC)
From: [identity profile] eugenius-uk.livejournal.com

Далеко не всюди, де перевіряють паспорт, є надійний інтернет.

Date: 2015-06-13 10:52 am (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
Зараз уже мало є місць, де нема мобільного інтернету. Навіть в моєму містечку in the middle of nowhere ловить 3G. Так шо ні, уже можна це впроваджувати починати.

Date: 2015-06-12 10:41 pm (UTC)
From: [identity profile] beresin.livejournal.com
Китайский и украинский на обложке лишние. Как и французский с испанским внутри. По стандартам достаточно английского - зачем лепить туда еще что-то.

Date: 2015-06-13 10:58 am (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
Не знаю, про які стандарти йдеться, але це хибне уявлення, шо увесь світ знає англійську, чи шо будь-який поліцейський будь-якої країни знає про якісь стандарти.

Власне, носії французької та іспанської найчастіше не знають більше ніякої мови. А розмовляють ними в Африці та Латинській Америці. Тому англійська, французька, іспанська — це мінімум, який гарантує прочитання паспорту майже скрізь.

Ну, з китайською на обкладинці — жарт. З обкладинкою стандартів точно нема, є традиція. А традиція каже, шо обкладинка має бути національною мовою. Дублювати треба лише слово «Ukraine» латиницею (це не англійська, це латинський алфавіт, який кожен прочитає по-своєму), і то це необов’язково.

Date: 2015-06-13 01:06 pm (UTC)
From: [identity profile] beresin.livejournal.com
Речь о стандартах икао - насколько помню, там требуется использовать национальный язык и один из официальных языков икао с латинским алфавитом.

На ментов вообще пофиг. Им и украинский внутренний подойдет:) Читал как-то историю россиянина, который ездил по Латинской Америке с внутренним российским паспортом, так как похерил загран. Для ментов прокатывал вполне. Загран же нужен для погранцов и прочих ребят, которым английского достаточно. Дубляж граф на других языках - это визуальный мусор.

Про обложку. Проездные документы паспортом не ограничиваются - так что слово "паспорт" нужно. Очень даже.

Date: 2015-06-13 01:32 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
«Про обложку. Проездные документы паспортом не ограничиваются - так что слово "паспорт" нужно. Очень даже. »

Я знаю, але тут логіка така: «паспорт» — це дефолтовий документ, в 90% випадках коли у тебе просять паспорт, ти даєш саме його — документ з кодом P. Тому, власне, для зменшення візуального сміття хай буде слово «паспорт» або українською (іноземець і так зрозуміє, шо якась книжечка — це паспорт), або англійською.

«На ментов вообще пофиг. Им и украинский внутренний подойдет:) »
Та не тих мєнтів я маю на увазі. Тих, кого ти сам викличеш, і вони будуть переписувати звідти усі дані. Звичайно, можна просто тикнути пальцем, шо отут дата народження, отут прізвище тощо. Але багатомовні написи просто зекономлять цей час.

Ну або в інших установах, там банку чи на пошті. Багато разів стикався з тим, шо людина не може зрозуміти, де в мене ім’я, а де прізвище (воно ше й написано кирилицею і латиницею через слеш).

Date: 2015-06-13 01:44 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
Наприклад, німецький райзепасс: німецька/англійська/французька
Image

Польський пашпорт (англійська, французька):
Image

Не сказав би, шо там прям візуальне сміття, яке читати заважає.

Date: 2015-06-13 02:05 pm (UTC)
From: [identity profile] oleksiy protas (from livejournal.com)
По поводу «пасти гражданство», ну во-первых там почти у всех рисуночек еще есть, см. http://www.passportindex.org/byColor.php ну и самый адок это итальянские ID. Которые ламинированная коричневая бумажечка A5.

Date: 2015-06-13 02:34 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
ну, герб то є, але я напам’ять усіх їх не знаю. Так шо читаю текст. Тим паче, шо в Європі у половині країн герб — це орел різних модифікацій.

Date: 2015-06-13 06:23 pm (UTC)
From: (Anonymous)
Надійного інтернету може не бути на кордонах десь у африканських/азійських країнах, особливо на автомобільних/залізничних кордонах. Плюс паспорти часто вимагають в готелях (а я, чесно кажучи, зовсім не хочу світити перед ними своєю біометрією), або ж поліція просто на вулиці. А так як паспорти мають бути придатними до використання в будь-яких сутяціах, я думаю, що такі ідеї ще не на часі.

Date: 2015-06-13 06:28 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
«а я, чесно кажучи, зовсім не хочу світити перед ними своєю біометрією»

Але ж ви світите. Хіба шо на рецепції заповнюєте всі форми у рукавицях, не торкаючись нічого пальцями. Готелю ваша біометрія нафіг не здалася.

Всі інші аргументи не зрозумілі. Я ж не пропоную заборонити «паспорт для Африки». Хто їде туди, той хай собі такий паспорт і робить. Але для розвинених країн це все непотрібно. Лише повільність бюрократії заважає прогресу.
Edited Date: 2015-06-13 06:29 pm (UTC)

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 11th, 2025 11:10 pm
Powered by Dreamwidth Studios