Expand Cut Tags

No cut tags

Feb. 9th, 2016

noddeat: (Default)
Я напишу абстрактно без прив’язки до подій у Києві, ок? Поліцейські погоні становлять досить значну загрозу для безпеки дорожнього руху. В кращому випадку вони закінчують трагічно лише для тих, хто тікає, однак, є ситуації, коли внаслідок цього страждають абсолютно невинні автівки та пішоходи, що просто опинилися по дорозі.

І якщо менти проходять таке-сяке тренування у водінні в екстремальних умовах (проходять?), мають сирену та спецсигнали, то утікач нічого з цього не має, разом з тим, саме поліція провокує його на те, щоб перевищувати швидкість та порушувати всі можливі правила руху.

І тут є два принципові підходи:
1. Не припиняти погоню за будь-яку ціну, адже поліція — це Staatsgewalt, а тому її всі мають боятися, а якщо вона не зможе свій Staatsgewalt ausüben, то її не будуть боятися, а тому злочинів побільшає. Такий підхід більше притаманний Сполученим Штатам і загалом Новому Світу, де традиційно низький рівень законослухняності;
2. Безпека інших учасників руху як пріоритет. Якщо поліція не може здійснити арешт і погоню без шкоди для випадкових перехожих, вона відмовляється від погоні, записує номери і наступного ранку тихенько заарештовує пацієнта. Або не заарештовує, це європейський принцип, який називається «а куди ти від нас подінешся? все одно спіймаємо тебе рано чи пізно».

Прихильники американського підходу вважають, що ризики ДТП під час погоні виправдані тим, шо спіймана людина не зможе вчинити злочинів, які б вона вчинила, якби її не піймали. Чи вчинила би? Тут нема сенсовної статистики, здається, тому є тільки спекуляції.

Навіть у Німеччині нема з цього приводу єдиної думки: у Баварії, наприклад, домінує американський підхід, шо того, хто тікає від поліції, треба конче спіймати, а в NRW менти можуть відмовитися від погоні, якщо це може закінчитися трагедією. Ці два штати мають, однак, принципово різний як рівень законослухняності (у Баварії ліпший), так і різну густину автобанів.

До чого тут густина автобанів? Випадок з вересня минулого року: пацієнта переслідували 24 автомобіля та гелікоптер, але він з’їбався у Нідерланди, де тамтові менти теж не змогли його спіймати. Поліція каже, шо він швидко міняв автобани, а тому неможливо було спрогнозувати, де поставити поліційні автівки. Шоб було ше комічніше, він ше й устиг зупинитися та заправитися з каністри, яку потім знайшли поліціянти. У Баварії навряд чи би це йому вдалося: автобанів набагато менше, спіймати пацієнта набагато легше, тому тут домінує американський підхід (але без Голівуду).

Найбільш безпечний спосіб зупинити пацієнта на автобані — це заблокувати його фурами, але це робиться лише за бажанням фуроводіїв, звичайно.
noddeat: (Default)
Гуманітарії філософствують і роздумують над етичними псевдопроблемами:
«
And that raises some difficult issues. How should the car be programmed to act in the event of an unavoidable accident? Should it minimize the loss of life, even if it means sacrificing the occupants, or should it protect the occupants at all costs? Should it choose between these extremes at random?
»

Ніяких принципово нових етичних проблем автономні автівки не несуть і не можуть нести: ситуація, коли контроль за транспортом несе якась третя особа, називається автобусом та існує від початку ери автомобілізації. Якось водії автобуса не мають ніяких псевдоетичних проблем на тему, захищати своїх пасажирів чи пішоходів на вулиці: потрапив під автобус або трамвай — помер. Схема працює уже понад сто років.

Робот у автономній автівці не повинен робити ніяких танців з бубном: бачить пішохода — гальмує. Не встиг загальмувати — пішохід помирає, все просто.

Етичні псевдопроблеми виникають у першу чергу в мачо-водіїв, які їздять як мудаки, перевищуючи швидкість, їздячи бампер-в-бампер, не знижуючи швидкість та не зупиняючись, коли видимість дороги обмежена (наприклад, іншими автівками, шо зупинилися). Вважається, шо цього всього автономна автівка робити не буде, а тому й «сюрпризів» у неї не буде. А коли буде, то у більшості випадків і так єдино правильна реакція — гальмувати.

Рухи кермом при цьому водій може робити в ручному режимі, але вже під свою відповідальність.
noddeat: (Default)
В результаті чолового зіткнення двох електричок на кривій загинули зокрема обидва машиністи. Напевно, це найбільша залізнична катастрофа за останні 10 років у Німеччині.

Лінія одноколійна, дві електрички рухалися назустріч одна одній, одна з них запізнювалася і якимось чином проїбала:
— червоний світлофор;
— магнітики на колії, шо детектять проїзд на червоний і подають сигнал машиністу. Якщо машиніст не реагує на сигнал, вмикається автоматичне гальмування.

Кожна з електричок рухалася 100 км/год.

Причини поки шо не зрозумілі. Сподіваюсь, це не суїцид машиніста (а то був прецедент у країні).

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 13th, 2025 04:58 am
Powered by Dreamwidth Studios