Expand Cut Tags

No cut tags

Jul. 3rd, 2015

noddeat: (new)
Марктредвіц знаходиться біля кордону з Чехією. Я думав, шо він у Верхньому Пфальці, але він у Верхній Франконії, на межі з Верхнім Пфальцем. На цій мапі я проілюструю усю Верхню Франконію:


DSC_6721
Це прапор Франконії. Існують теорії змови про те, шо баварський уряд сцить франконського сепаратизму, а тому поділив Франконію на три частини (Верхню, Центральну, Нижню).

Як Редвіц став Марктредвіцем
Місто існує з 1140 року під назвою Редвіц (Redwitz), а слово Markt (ринок) стало частиною назви аж у 1907 році, коли ринок Редвіц (Markt Redwitz) отримав міські права. Загалом у Середньовічній Європі право проводити ринки чи ярмарки було лише у міст (саме тому найпопулярніша назва головного майдану міста — площа Ринок), але у Австро-Баварії (такої країни не існувало ніколи, я цим словом називаю регіон, в який теж входить нині італійський Південний Тіроль) існували села з ринковим правом, і такі села називалися не селами, а ринками (Markt) — шось типу «селища міського типу». І досі в Баварії існує така адміністративна одиниця як Marktgemeinde (ринковий населений пункт), нею є, власне, Марктредвіц. Зараз юридично це то само, шо місто, термін існує просто як історична спадщина, але в Середньовіччі це означало, шо таке ринкове село не має свого самоврядування.
DSC_6723
У Марктредвіці Ринок — це не площа, а широка вулиця, це досить типово для цих країв: у Байройті теж нема ринкового майдану, є ринкова вулиця.

Нині у Баварії є 386 ринків, як ви бачите, більшість із них не має слова «ринок» у назві. Ті з них, які мають, можуть мати його як окремим словом (Markt Wald, Markt Indersdorf), так і зліпленим з основною назвою (Marktredwitz, Marktbergel, Marktrodach). Таким чином, якщо десь у Австро-Баварії ви зустрінете місто, шо починається на Markt-, ви будете знати, шо оригінальна назва — це те, шо іде після цього слова.

Як і в кожному баварському місті, тут є травневе дерево — талісман, що захищає робітників різних професій, які на дереві згадуються. Але тутешнє дерево відмінне, бо тут висять таблички гірської рятувальної служби (Bergwacht) та двох гірських товариств: місцевого Fichtelgebirgsverein та Німецького альпійського товариства (Deutsche Alpenverein). Марктредвіц є одним з міст, яке знаходиться на межі природного парку Фіхтельґебірґе:
DSC_6712

Гірські товариства — це волонтерські організації, які займаються корисними речами для тих, хто проводить час у горах. Зокрема за маркування стежок відповідають саме вони. Так от, цікаво бачити їх шильдики на травневому дереві.

У Марктредвіці цікаві номери, видно, не без впливу фанатів продукції Apple:
DSC_6696

Біля цієї машини ви бачите олдскульний паркомат. Працює він як механічний годинник: кидаєш монетку, і він виставляється на час до 120 хвилин. Годинник тікає.
DSC_6704

Коротше, платне паркування у Німеччині існує дуже давно:
DSC_6703

Так виглядає меморіал жертвам війн. Практично завжди перша і друга світові разом, ніде не бачив, шоб тіки друга згадувалася:
DSC_6706

DSC_6708

Прикордоння з Чехією — специфічне з точки зору історії місце. Саме тут поселилися ватники, яких депортували за те, шо колись радо вітали Гітлера на чеських землях. Це одна з причин, чому тут можна побачити хрущовки:
DSC_6697

DSC_6724

Іще одна історична деталь:
DSC_6718
Вулиця Гіршмана. Отто Гіршман(1885–1952), обербургомистр [мер] у роках 1918–1933 та 1948–1952.

Мусив бути дуже популярний бургомистр. Коли нацисти прийшли до влади, вони скасували міське самоврядування, містами стали керувати голови місцевих обкомів партії, куди бургомистр вступати не захотів, тому його прибрали з посади (це усе, шо мені вдалося про нього дізнатися).

За цим знаком ви бачите чотириповерхову стоянку, яка ще й безкоштовна. Це не те, шо очікуєш побачити у 20-тисячному містечку, але воно є найбільшим у околиці, стоянку побудував торговельний центр, шоб сюди приїжджали з усіх навколишніх сіл:
DSC_6717

Вулиця на честь сорту пива «цойґль», шо зустрічається лише у Франконії та Верхньому Пфальці:
DSC_6715

Це так зване домашнє пиво, яке традиційно вариться кооперативами людей, тобто не броварнями (хоча зараз уже й броварнями теж). Домашнє пивоваріння не тільки у Німеччині не заборонено, а й вітається.

Ратуша:
DSC_6714

Сортування сміття в парку:
DSC_6709

Словом, у містечку є шо подивитися, я сюди випадково потрапив і не жалкую.
noddeat: (new)
Плзень, Чеська Республіка:
DSC_6817

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 12th, 2025 04:45 pm
Powered by Dreamwidth Studios