Expand Cut Tags

No cut tags

Dec. 18th, 2014

Free hugs

Dec. 18th, 2014 10:10 am
noddeat: (new)


На вулиці, між іншим, +3. Утім, той факт, шо таких температур у Австралії не буває, не означає ж, шо вони не можуть їх витримувати. Врешті решт, природа навіщось подарувала їм шерсть. Треба буде сходити у мінус 10, перевірити, чи кенгуру будуть так само жваво бігати, як зараз.

Вольєри з кенгуру в Байройті знаходяться біля озера Рьорензе, де розташований цілодобово і безкоштовно відкритий для всіх зоопарк, не огороджений жодним парканом (крім парканів, шо огороджують вольєри):
noddeat: (new)
У статті «The United States needs to overhaul its law-enforcement system» в принципі описано на цю тему дуже повно:
— 1% населення США сидить у тюрмі, в першу чергу через занадто суворі вироки: в деяких штатах можна отримати пожиттєве за ненасильницькі, але рецидивні, злочини, без права вийти достроково. Таким чином, у США сидить більше людей, ніж у інших розвинених країнах;
— расові упередження працівників поліції (є штати, де це більш, ніж актуально), це призводить до того, шо з чорношкірими американцями поводяться більш брутально, це в свою чергу призводить до недовіри до поліції з боку расових меншин, її сприймають як окупаційні війська, а не службу захисту. А це на ефективність праці ментів, фундаментом якого є співпраця з цивільними людьми, впливає катастрофічно, створює напруження в суспільстві. Ферґусон — це лише один з тисяч прикладів, там просто прорвало трубу, яка вже давно була іржавою*;
— мілітаризація поліції, яка є наслідком того, шо армія дарує ментам списану стару техніку. Тільки армії заборонено воювати проти власного народу;
— і друга сторона медалі: жорстокість поліції є теж банальним бажанням офіцерів дожити до пенсії, що не є таким очевидним в умовах тотального озброєння всіх верств населення. Це треба вивчити всім прихильникам зброї. Я не є її супротивником, але теж і не розділяю оптимістичної картинки казкової дійсності, що малюють її захисники. Зброя на руках приходить з руками догори та абсолютною покорою всьому, шо каже мент, інакше смерть. А якщо ментам не дозволити стріляти на ураження при найменшій підозрі, вони почнуть гинути вже від злочинців самі, а тому нормальні люди в поліцію йти більше не будуть. В статті пише, шо в ОК за останній рік взагалі ні в кого менти не стріляли, ну але там же у патрульних ментів зброї нема в принципі, а якщо хтось озброєний ходить, то викликається спецназ (SWAT).

Висновки можна не читати: економістам можна дозволяти рулити тільки фінансами та економікою, в усьому іншому вони пропонують провальні рішення.

В Німеччині у ментів немає камер, а ще вони мають право забронити себе знімати чи фотографувати. Вони мають право зупинити будь-яку людину, попрохати повідомити свої особисті дані та обшукати її, без пояснення причини, без «понятих» чи інших протоколів. Також у ментів як правило немає значків чи інших знаків ідентифікації (крім, здається, Берліна, де це зі срачем нещодавно зобов’язали), всі суди версію мента вважають правдивішою, ніж версію двох звичайних громадян, а звільнити його практично неможливо. Виглядає як тоталітарний пиздець? Але при цьому німецька поліція на голову професійніша за американську, а випадки зловживання є рідкими. За два тижні мене американські менти зупиняли тричі, за три з половиною роки німецькі менти — жодного разу.

Отже, таємниця зовсім не в камерах і тотальному контролі.

*Я знаю, шо деякі читачі люблять доїбатися і напишуть, шо там застрелили гопника, який пограбував магазин, він сам винен. А це не має значення, ким був небіжчик і шо саме він зробив, адже навіть смертну кару призначає суд з присяжними (jury) після ретельного аналізу подій, а не одноосібно мент протягом 10 секунд. Якби було все так просто, і поліція убивала би лише злочинців і лише в разі адекватної загрози своєму життю чи життю інших, цих заворушень би не було. Немає також ніякого значення, шо сталося в результаті заворушень (вандалізм, пограбування тощо), так само як немає ніякого значення, шо стається в результаті пасивності людей під час захоплення влади тоталітарними силами (чи будь-якої іншої пасивності в ситуції, що вимагає дій) — це все наслідки ігнорування системних проблем.

P.S. Безумовно, в мене нема відповіді на питання «шо робити то»? Якби вона була, я б не обмежувався написанням постів у блозі. Тож у коментах радо почитаю ваші версії :)

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 17th, 2025 12:24 pm
Powered by Dreamwidth Studios