Expand Cut Tags

No cut tags

Sep. 20th, 2013

noddeat: (new)
Іспанія — унітарна країна, а до того ж монархія. Чомусь релігія забороняє впровадити тут федеративний устрій, а тому після диктатури Франка (не Івана), який унітаризм насаджував, аби країна Басків та Каталонія не від’єдналися, в Іспанія була поділена на автономні комуни (comunidad autónoma), які по суті аналогічні штатам у Німеччині, США чи провінціям Канади. Андалузія — одна з таких комун, і столицею неї є місто Севілья, про яке далі буде мова:


Севілья є східною кінцевою станцією швидкої залізниці AVE. Парадоксально, що потягом з Мадрида сюди їхати дві з половиною години (530 км), а до Атлантичного океану, що в 100 км — дві години. Що ж, в такі часи ми живемо зараз. Вокзал Санта Хуста — ворота в світ Севільї:


Вокзал схожий на всі інші іспанські вокзали, що я бачив. Це модерний дизайн, багато простору і колії, розташовані на поверх нижче:




Севілья в давні часи була монопольним портом, через який відбувалася торгівля з іспанськими колоніями у Америках. Це принесло їй багатство, потім монополію було знято. Сліди давньої величі, однак, лишилися. Це зокрема кафедральний собор — найбільший католицький кафедральний собор у світі:


Як пожартував органіст, що видав нам цю інформацію, дві інших церкви є більшими, зокрема базиліка Петра у Ватикані, але вона не є собором, і ше якийсь собор у Лондоні, який не є католицьким :) Утім, за іншою піпськоміркою, це найбільший ґотичний собор у світі. Після її будівництва у 1507 році Севільський собор став найбільшим у світі, випередивши Софію у Істанбулі-Константинополі.


Усередині все строго:


У цьому соборі, до речі, похований Христофор Колумб, але я не мав змоги побачити його могилу.

А так виглядає колишня Королівська фабрика тютюну (Real Fábrica de Tabacos):






Зараз це головний корпус Севільського університету, в якому знаходиться його ректорат. Це була перша фабрика тютюну у Європі, дякуючи монополії Севільї на імпорт товарів з Америки. В 1950 році виробництво тютюну перенесли за місто, а колишню будівлю фабрики подарували університету.

З міського муру у Севільї лишився незначний шматок:



І трохи сучасної забудови. Тут закопали багато мільйонів єврів:


Середньовічний майдан зробили двоповерховим, на горі діти граються, а над майданом нависає отака фігня:


Проект викликав свого часу контроверсійні дискусії у Севільї, хоч слід зазначити, що це єдиний новобуд у історичному центрі, може воно і не зашкодить:


Адже навіть стоянка пожежних автівок тут виглядає так:

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 18th, 2025 12:45 pm
Powered by Dreamwidth Studios