Expand Cut Tags

No cut tags

Apr. 4th, 2013

noddeat: (noddeat)
З візою в Дубай тема така: якщо є квиток на літак з інтервалом пересадки у понад 8 годин, можна отримати 96-годинну (4-добову) транзитну візу. Для цього потрібен «спонсор», ним може бути авіалінія або готель, якщо інших знайомих у Еміратах немає. Я обрав авіалінію, з нею найбільш надійно, бо вона гарантує, що я, власне, через ці 96 години з’їбуся. Все аплоадив через її сайт — копію паспорта, дозвіл на перебування в Німеччині і фотку власної пики.

Далі заповнюєш анкету з даними, дійшов до поля Husband name, яке було позначене зірочкою як обов’язкове для заповнення, задумався. Невже Емірати вже настільки ліберальна країна? Вирішив все-таки не заповнювати його. Система подумала і пропустила. Далі релігія: іслам, християнство, індуїзм, буддизм, сікх. Культу Ктулху немає, довелося стати християнином. Потім професії, теж вибір зі списку. Мого фаху там не виявилось, довелось стати вчителем. Наступного дня мені на пошту прийшов отакий pdf, який і є візою:


Яка прогресивна країна, подумав я, електронна віза. По прильоті мене чекали прикордонники в арабському національному одязі. Мені це відразу не сподобалось. Мужик в будці спитав, де я буду жити, хоч це було у них в базі даних, потім сфоткав мою рожу і відпустив з Богом. Чи то пак з Аллахом.

Потім обов’язковий рентґен митниці. Потім ретельна перевірка мого маленького рюкзака, як колись було в летовищі Бена Ґуріона. У мене склалося враження, що митники були під впливом заборонених речовин, і шукали, де б дістати ще. Після цього я вже майже дійшов до виходу, аж тут з’явився ще один митник, який знову захотів ретельно перевірити мій маленький рюкзак, мої пояснення, що це вже зробив його колега, не допомогли, видно на цьому шматку летовища інша юрисдикція. Якби це був якийсь Єгипет, я б подумав про корупцію, але тут це точно не входило до гри. Треба було, звісно, це бачити, ці сповільнені рухи, цю сповільнену наркоманську мову, я просто охуївав від цього цирку.

Цікаво, що в зворотній бік  на виліт нічого такого не було, всі процедури пройшов швидко. Ну, коротше, не найліпше це місце для стоповера, тре було хуярити в Йорданію їхніми королівськими авіалініями.
noddeat: (noddeat)
Метро в Дубаї є одне з наймолодших у світі, перша лінія з лише 10-ма станціями була збудована консорціумом кількох японських компаній (зокрема Міцубісі). Нині метро має 2 лінії, 44 станції, 3 станції-привиди (про них нижче), загалом майже 75 км. Це найдовше повністю автоматизоване метро в світі. Для порівняння, у автоматичного метра Копенгаґена 22 станції і 20 км.


Більшість станцій надземні:


Однак, незважаючи на це, вони повністю закриті: в Дубаї більшу частину року дуже спекотно, а в метрі працюють кондиціонери, навіть взимку:


Надземна станція всередині:


Я очікував якийсь мармур чи золото, але нічого такого: дизайн станцій скромний і стандартизований, загалом мало відрізняється від метрополітенів у Китаї (і, я підозрюю, Кореї та Японії):


Ок, одна є станція, де є трошечки краси:




Ок, ми же в монархії, має бути трохи елітизму. Золотий клас для успішних людей:


Вагон для жінок і дітей незалежно від статі:




Потяг при цьому одновагонний:




На лампочках зекономили:


Іще одна особливість: тут компанії, які знаходяться біля станцій метра, можуть відсипади кілька мільйонів і назвати станцію на свою честь. Десь 30% станцій мають спонсоровані назви з відповідними логотипами. Зате ніякої іншої реклами в метрі немає.

Оголошення станцій і навігація — арабською та англійською. Як і в Китаї, деякі станції транслітеровано, а деякі перекладено. У потязі є табло, яке, коли двері зачиняються, навіщось пише, що двері зачиняються:


Прочитає пасажир цей напис і зрозуміє, що двері зачиняються, ухти.

Навігація
Радіус дії навігації дубайського метра — 500 метрів від кожної станції, :






На станціях, звісно, є табло. Там дрібними літерами пише «ласкаво просимо до станції %stationname»:




На початку я згадував про три станції-привиди — це станції, які вказані на всіх мапах і навігації, але насправді їх немає. Вгадайте, які з них:


Дві останні, їх немає. Станції Creek не існує, насправді потяги їдуть лише до Dubai Healthcare City:


Щиро кажучи, я такого ще ніколи не бачив. Ну, тобто на мапи станції, які в будові, наносять, але їх виділяють і позначають окремо від чинних станцій. І ніколи не наносять фіктивні станції на всю навігацію.

Отакі справи.


3. Дубай: вступ, візи
2. Китай, Гонконг, Макау
1. Сполучені Штати Америки та Рейк’явік

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 13th, 2025 04:37 am
Powered by Dreamwidth Studios