Expand Cut Tags

No cut tags

Jul. 13th, 2012

noddeat: (Default)
Про те, що чорні дірки випромінюють, ми знаємо дякуючи великому Хокінґу. А от Фабіо Йокко та Міхель Пато стверджують, що якщо біля чорної дірки є якась зірка, яка поволі засмоктується нею, то така чорна дірка перетворюється в металургійний комбінат, який викидає в космос літій:
«
Matter from the partner star swirls around the black hole like water circling a drain, and under some conditions forms an especially hot torus, rather than the usual colder disk shape. The matter accelerates to close to the speed of light and can reach 100 billion degrees Kelvin. In such conditions, the two theorists calculate, pairs of helium nuclei can collide and produce lithium-7, some of which is ultimately ejected out into space, along with other material from the torus.
»

Це відкриття насправді є вкиданням гівна на вентилятор: теорія великого вибуху передбачає наявність більшої кількості літію-7 у Всесвіті, ніж його є насправді. Якщо виявиться, що таких «заводів» дохуя, і вони вкидають значну кількість літію, тоді все стає ще гіршим.
noddeat: (Default)
http://www.youtube.com/user/minutephysics — охуєнний канал лекцій з фізики за пару хвилин.

Зокрема, там є про бозон Гіґса:


Що таке маса і який до цього має стосунок бозон Гіґса:


Там, однак не сказано головного: наявність маси це в першу чергу ґравітаційне поле, яке тіло генерує навколо себе і викривлює простір-час. Питання, яке відразу при цьому виникає, чи є ґравітаційне поле у самого фотона? Здавалося б, просто: нема маси, нема ґравітації, все просто. А от і ніхуя подібного, ґравітаційне поле у фотона є, хоч і досить специфічне. Однак, не уявляю, як би його можна було поміряти. До речі, слід розуміти, що відсутність у фотона маси не є абсолютно доведеним фактом: маса у фотона відсутня в теорії відносності, яка поки що є меінстрімом, але в майбутньому ймовірно буде скоригована.

Ми живемо в дуже, дуже цікавий час, пані та панове.
noddeat: (Default)
Зайшов випадково в шайсмаркет, глянув, що продають з електроніки. 99% дисплеїв на ноутах, нетбуках, не говорячи вже про планшети, так і досі глянцеві. І поруч продаються антиблікові плівки — ну не пиздець? Ну, тобто зрозуміло, що в шайсмаркт нормальну техніку не завозять, але він же продає щось, що люди купують. То чому люди це купують?

Тачпади такий же пиздець, як і раніше. Поверхня, по якій неприємно возити пальцем, уйобищні кнопки, які неприємно натискати. Деякі виробники скопіювали еплівський тачпад, зробивши одну кнопку замість двох. Хто сидів за моїм ноутом, зрозуміє, який крутий тачпад у мене, і яке гівно він в решти ноутів. Хоча мій ноут був бюджетним на час його купівлі.

Клавіатура — те, що змінилося радикально. Тепер кнопки у вигляді острівців:


Це, напевно, найбільш революційне, що сталося з клавіатурою ноутбуків за останні 10 років. Поки що не маю думки щодо того, добра ця клавіатура чи погана. Ну, запаси їжі під клавішами однозначно зменшаться, і каву проливати можна буде спокійно. Lenovo також випустила нові Thinkpad-и з цією клавіатурою, а це вж шось.

Ноутбуків без Windows tax як не було, так і немає, крім кількох не найкращих моделей. Словом, почекаю на апґрейд ще рік, може шось зміниться.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 13th, 2025 08:43 pm
Powered by Dreamwidth Studios