Інтерфейс має бути простим не тому, щоб ідіоти могли в ньому розібратися,
а тому, що розумні люди і так мають на що витрачати свій час
Автор невідомий
Українці вважають, що робити прості інтерфейси — не true, що проходити квести, намагаючись розібратися, як працює телевізор чи мікрохвильова пічка — це те, що і має робити справжній чоловік. А прості інтерфейси роблять для «ідіотів» на Заході. Саме тому в нас так хріново з графічним дизайном: українці вважають, що дизайн
повинен бути складним і хріновим. Причина, чому дизайн має бути простим, озвучена в епіграфі. Потрапивши до українського університету вперше, як швидко ви знайдете авдиторію 3544 у 19 корпусі? Чи складно намалювати карту університетського містечка з позначенням, де який корпус знаходиться? Чи складно у корпусі зробити стрілочки, які допоможуть знайти цю авдиторію? Ні, це не складно, але українці вважають, що воно не потрібно.
Однак, інакше у нас ставлення до іноземців. Іноземці — дивні істоти, «тупииє», що чомусь не люблять розгадувати квестів. Спеціально для них у львівському хостелі «Сян» пральну машину протюнінгували людським інтерфейсом:

Здавалося б, чому всі виробники пральних машин так не роблять? Не знаю, як хто, а в мене завжди виникає проблема, в якій послідовності що вмикати.
Що мене особливо дратує, так це те, що виробники багатьох приладів замість простоти інтерфейсу роблять
позірну простоту. Себто, коли виглядає воно ніби як «юзер-френдлі», але насправді таким не є. Тому що дизайнери не читали епіграфу, і намагалися зробити «для тупих». Позірну простоту має операційна система Windows. коли щось в цій системі перестає працювати, та’як має, єдиним виходом часто є перевстановлення системи, яке робиться швидше, ніж колупання в недокументованому реєстрі чи пошук, який саме компонент впливає на цей глюк. Позірну простоту мають сучасні мікрохвильові пічки: колись вони мали лише два колеса, кількість хвилин і потужність у ваттах. На упаковках товарів (напр. заморожена піцца), часто пишуть, на якій потужності й скільки хвилин треба гріти. А якщо не написано, метод наукового тику швидко дозволяв все зробити. Тепер коліс немає, а замість них набір якихось кнопочок, що запрограмовані на якісь стандартні «православні» страви, які я не вживаю.
Як би ви поставились, якби виробники радіоприймачів замість можливості встановити потрібну частоту, впровадили б кнопочки на кшалт «більше герців», «менше герців», «гарне радіо», «радіо брехунець» і т.п.? Як би ви поставились, якби на годиннику замість часу відображалося щось на кшалт «початок робочого дня», «вже пізно», «ще не пізно», «ніч»? Знищення циферок — це те, що відбувається зараз у дизайні побутових приладів, і це дуже погана тенденція.