Expand Cut Tags

No cut tags
noddeat: (new)
[personal profile] noddeat
Взагалі, я хоч і не люблю ніякі стіни та інші обмеження на вільне пересування людей, не можу кожного разу не охуївати від того, як Берлінську стіну ставлять поруч із стінами в Єрусалимі, Белфасті, Сеуті чи Ель Пасо.

Оборонні фортифікації між Мексикою та США. Ель Пасо, Техас.

Як можна взагалі прирівнювати стіну, яку ставлять мешканці території для охорони від небажаних гостей, до стіни, яку поставив один з мешканців території, щоб не випускати решту мешканців назовні? Як можна прирівняти паркан, який ставить господар будинку, щоб до нього ніхто не лазив, до паркану, який ставить міська влада, щоб не випускати мешканців будинку з хати? Як можна вважати, що ці явища схожі?

Це все тому, що світ захопили люди, які мислять картинками: і там, і там паркан і стіна, хулі. І якщо запитати мене, навіщо все-таки треба закінчувати фізичний факультєт, якщо далі в житті хочеться зовсім іншим займатися, то ось і готова відповідь: шоб не мислити картинками та не нести маячні.

Стіни у Белфасті та Берліні виглядають однаково, але «фізика» у них абсолютно різна.

Date: 2014-11-12 06:28 pm (UTC)
From: [identity profile] sashykn.livejournal.com
Можна докладніше про відмінність Берлінської від Белфаської стін(и)?

Date: 2014-11-12 06:30 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
еее, так про це ж пост.

Date: 2014-11-12 06:41 pm (UTC)
From: [identity profile] sashykn.livejournal.com
Вибачте за дещо провокативно поставлене запитання. Зрештою, в Белфасті справді не хотіли небажаних гостей. Але з точки зору небажаних гостей в Північній Ірландії та тих, кого не випускали зі Східної Німеччини, суть лишалась та сама - обмеження свободи, якщо дещо пафосно... А от ініціатори побудови об’єктів справді відрізнялись...

Таким чином, я зрозумів, про що Ви говорили. Вибачте за дещо недоречний коментар - розкладав по поличках собі в голові.

Date: 2014-11-12 06:52 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
ну так там немає заборони перетинати стіну, просто для уникнення насилля, це можна зробити лише у певних точках, де вона відкрита. В цих точках раніше (а може і досі) були контрольні пункти поліції, які слідкують, шоб стіну не перетинали натовпами для погромів. А так там нема обмежень на прохід.

Доречніше порівняти із сектором Ґаза — тут і дійсно люди блоковані, як у Берліні, але знову ж таки, принципова різниця, що це не влада сектора Ґаза побудувала стіну, шоб не випускати мешканців.

Date: 2014-11-13 07:58 am (UTC)
From: [identity profile] sashykn.livejournal.com
Зараз в Белфасті (принаймні) ті стіни лишились вже як данина історії та арт-проект "стіна миру", де кожен бажаючий може лишити свої побажання миру неспокійній республіці. Але раніше ворота були геть неілюзорні, з пунктами пропуску та зачинялись автоматично ввечері та відчинялися зранку. Тих, хто не встиг, — відловлювала поліція. Просто весною був в Північній Ірландії, цікавився темою.

Не можу сказати, що там лише "добрі та хороші англійці хотіли відмежуватися від бідних тупих ірландців" - йшлося передусім про бажання ірландців бути окремими, але частина їх же підтримувала приєднання до Об’єднаного Королівства, що і породило той рух спротиву, який ми бачимо. Такий розподіл спостерігався на півночі, відтак і отримали Північну Ірландію в складі ОК, а Ірландія лишилась сама по собі.

Хоча це дуже поверхневий аналіз, насправді все набагато глибше.

---

З сектором Ґаза дякую за пояснення - я геть не в курсі тамтешньої ситуації.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 17th, 2025 11:29 pm
Powered by Dreamwidth Studios