Expand Cut Tags

No cut tags
noddeat: (Default)
[personal profile] noddeat
21 листопада минулого року блогосфера й ЗМІ пафосно писали про відкриття кордонів між РП й Німеччиною, про те, що у Чєшині/Чеському Тєшині люди переходять польсько-чеський кордон без паспортів, а німецький кордон тепер всі проїжджають «на повному газі». Реальність є однак менш пафосною. Як я й передбачав, між Польщею й Україною маємо тепер берлінську стіну. Свою дівчину я запросити не маю права, а щоб зробити їй туристичну візу, то треба купити ваучер у турфірми. Як я переконався, посилення режиму не є наслідком вимог Шенгенської зони, а власним винаходом Польщі, аби вислужитися перед західними сусідами та показати, як активно вони боряться з нелегальними мігрантами. Наприклад, щоб поїхати до Швеції, жодних ваучерів та іншої фігні не треба — досить зарезервувати готель, купити страховку, квитки й показати, що є гроші.

Однак, не будемо про сумне. Вперше з часу вступу Польщі до Шенгену я перетнув західний кордон надземним транспортом, а саме рейсовим автобусом.

Водій автобуса робить стандартне оголошення, бла-бла-бла, алкоголь вживати не можна, туалетом користуйтеся лише в скрайніх випадках, бла-бла-бла, робимо зупинку на вечерю в Болєславцу, потім польсько-німецький кордон... Стоп! Який кордон? Нема ж уже кордону!

Кілька кілометрів до «відсутнього» кордону, автобус зупиняється десь біля «бузини». «Джєнь добри, страж ґранічна, проше пшиґотовачь пашпорти до контролі». Прикордонники мовчки перевіряють паспорти, до їх честі, вони ввічливі й усміхнені: моя теорія про те, що на східному кордоні працюють імбецили, а на західному — адекватні люди, підтверджується. Ця теорія стосується також України і Німеччини. Перевірка зайняла хвилин десять, після чого ми від’їхали. Перед і за нами теж зупинилися рейсові автобуси, так що це не «випадкова» перевірка: прикордонники зупиняють усі автобуси.

Доїжджаємо до місця, де колись був кордон. Знаки обмеження швидкості ніхто не прибрав, тож проїжджати будку треба «на повному газі» зі швидкістю 30 км/год. В будці нікого нема:

Тож не зупиняючись, ми опинилися в Німеччині. Ще кілька кілометрів від кордону, й нас наздоганяє поліцейський автомобіль. «От суки, тільки не перевірка!» — подумав я. «Polizei» нас підрізає й веде на узбіччя. Західний кордон Польщі — то східний кордон Німеччини, тож поліціянти не дуже привітні. Вони примудрилися не впізнати кількох поляків на фотографії, й забрали у них паспорти. Також забрали всі паспорти неполяків, а саме мій, росіянина якогось і негра, громадянства якого я не знаю. Негра вони теж не впізнали на світлині, й запросили його «поговорити». Десь через півгодини нарешті впізнали. У міжчасі поляки скаржилися, що раніше, коли був кордон, було краще й швидше (но так воно і є наразі), і що як їде «рускі» або негр, то все — будуть довго мучити, і ще кілька разів перевіряти (ну так воно і є). І що німці та австрійці перелякалися після вступу Польщі в Шенген, побудували бетонні паркани та колючий дріт. Відповідно, легкові автомобілі з німецькими номерами не перевіряють ніколи, автівки з полськими номерами — час від часу, а українські — ну тут страшно уявити. Ну що ж, Шенген наразі тільки для «арійців», а  мешканці країн «третього світу» й надалі мусять терпіти знущання. Мені обіцяли, що це не остання перевірка, й будуть зупиняти ще, але обійшлося.

Австріяцько-швейцарський кордон. У австрійській будці паспорти не перевіряють — ми лише зупинилися і поїхали далі до швейцарської будки. Швейцарці мовчки зібрали паспорти й віддали їх через хвилин 10-15. Ніхто навіть не запитав «що це таке?», дивлячись на мою карту побиту. Штампу у паспорті я не знайшов. Хоча дивно, що в розвинених країнах ЄС штампи все ще існують. Про те, якого хрону наша власна держава ставить нам штампи про перетин кордону, я не питаю: у нас люди більше цікавляться, яка коаліція переможе, і хто стане президентом, ніж як покращити своє житття.

Назад коли їхав, то паспортів не перевіряли взагалі — ані на швейцарському кордоні, ані на німецько-польському. Це дивно, бо швейцарці ж мали якось проконтролювати, чи не перевищив я дозволений ліміт перебування в країні (у випадку моєму — польська карта побиту+український паспорт — це три місяці). Утім, якась логіка в цьому є: у Швейцарії якщо є на що жити, то можна залишитися легально, ну а якщо нема — то нема чого там і робити.
 

Date: 2008-04-18 09:20 pm (UTC)
From: [identity profile] wert031.livejournal.com
Peywit, duzhe tsikawyj i aktualnyj post, (nu w tebe zawzhdy taki)

djak

A skazhy , ne znaesh de mozhna diznatysa , skilky 4asu mozhna perebywaty z Residence permit schengenskoji krajiny A na terytoriji schengenskoji krajiny B a takozh na terytoriji shwetsariji.. Prosto ty zawzhdy znaesh de taki shtuky mozhna shukaty... sche raz djak

Date: 2008-04-18 09:25 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
90 днів, тобто три місяці. от тільки не знаю, це протягом півроку 90 днів, чи ні. На практиці ніхто не реєструє, коли ти в’їхала в країну (крім хіба що швейцарців, але вони з 1 листопада теж до Шенгену входять), тому можна скільки завгодно, але якщо плануєш понад три місяці, то логічно зробити собі там residence permition.

конкретну інфу можна знайти на сайті посольства відповідної країни або у випадку Швейцарії — на сайті Federal Office for Migration.

Date: 2008-04-20 12:01 pm (UTC)
From: [identity profile] knedlyk.livejournal.com
В недавній поїздці з Польщі в Австрію через Словачину нас ніхто не перевіряв, хоча їхали на машині з українськими номерами (ще й досить таки брудній, бо не було часу косметикою займатися). Причому люди в будках були на кордоні, і якісь 2 машини серйозно шманали. На нас лиш митник чи прикордонник зиркнув, показав рукою "їдь" і ми пігнали до Відня.

Date: 2008-04-20 12:10 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
бо австрійці — то вже не німці, вони більш адекватні. Я колись їхав автобусом до Відня з Нідерландів, так нас австрійська жандармерія зупинила і давай шманати всіх, хто їхав з Амстердаму. На щастя, я не з Амстердаму їхав, то в мене тільки паспорт глянули й навіть не подивилися, чи є в мене віза. Правда, їх тоді, напевно, більше наркотики цікавили, ніж нелегальні мігранти.

Date: 2008-09-13 12:04 am (UTC)
From: (Anonymous)
Схожий прикол - в потязі Варшава-Берлін документи перевіряють, назад - вже ні. Логіку осягнути не вдалося :)

"Як я переконався, посилення режиму не є наслідком вимог Шенгенської зони, а власним винаходом Польщі, аби вислужитися перед західними сусідами та показати, як активно вони боряться з нелегальними мігрантами. Наприклад, щоб поїхати до Швеції, жодних ваучерів та іншої фігні не треба — досить зарезервувати готель, купити страховку, квитки й показати, що є гроші."

Думаю, до Швеції українці аж так масово не валять, як до Польщі, тому якийсь сенс є :-)

pavlentij from bo.net.ua

Date: 2008-09-13 10:07 am (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
який?

ULMANN

Date: 2009-01-30 08:32 am (UTC)
From: (Anonymous)
Їхав до Кракова,потім Брно-Прага-Нюрнберг-Мюнхен,назад Відень-Будапешт на машині,ніодного разу ніхто не зупиняв,мало того,ще у поліцаїв в Німеччині довго випитували як проїхати до містечка яке нам потрібно було,то вони навіть не запитали звідки ми!!!
Можливо якщо їхати автобусом то інакше,незнаю,але якщо машиною то жодних проблем !

Re: ULMANN

Date: 2009-01-30 09:01 am (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
якщо машиною, то зупиняють значно рідше, це факт.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 12th, 2025 11:50 pm
Powered by Dreamwidth Studios