Expand Cut Tags

No cut tags

Jan. 15th, 2016

noddeat: (Default)
Зі Словенії я попрямував на північ до австрійського штату Каринтія (Kärnten). Словенською він називається Корошка (Koroška), і так теж називається північ Словенії, шо з нею межує: за Австро-Угорщини це був єдиний регіон. Словенія узагалі, на відміну від України, не мала ніколи визначених Імперією кордонів, а тому в Словенії уся країна — це суцільні прикордонні пристрасті. Саме в Каринтії був прем’єр-міністром сумнозвісний Йорґ Гайдер, який прославився зокрема тим, шо заборонив у селах зі словенською меншістю вішати двомовні таблички.

14. Караванкський тунель (Karawankentunnel)
Один з найбільших тунелів Австрії, 8 км, з них 3,5 км на словенському боці, 4,5 км на австрійському. Будувалося це все ше за Югославії, на австрійські гроші. Взагалі, за цю поїздку проїхав чотири з п’яти найдовших тунелів Австрії, тому у Австрії я був готовий до платних тунелів. У Словенії автобанна віньєтка коштує дорожче (15 єврів/7 днів versus 8,70/10 днів у Австрії), тому я думав, шо тут «все включено».

Іше у Словенії до 2008 оплата доріг була «французько-італійська», тобто в будках зі шлагбаумами. З 2008 ввели віньєткову систему, але будки по всій країні лишилися, їх треба проїжджати на малій швидкості, і там іноді візуально контролюють наявність віньєти. Так от, проїжджаючи чергову будку, я наштовхнувся на шлагбаум і тітоньку в вікні. Довго дивився на неї німим питанням, типу, перевірила віньєтку — піднімай шлагбаум, йопта! Нарешті опустив скло і спитав, шо за діла. Тітонька дещо здивовано на мене подивилася і сказала:
— Сім євро.

Саме тому на початку відео мої матюки, не звертайте уваги:


Насправді він вартує своїх 7 єврів, бо це абсолютно прямий тунель, прорубаний під горою, економить купу часу на маршруті Любляна — Філлах. Ну і уявіть, скіки коштує його обслуговування: вентиляція, служби, шо відповідають за евакуацію в разі пожежі/ДТП тощо.

Тунель поки шо, як ви бачите з відео, однотрубний, у 2019 збудують другу трубу, і зустрічних машин там більше не буде. І в Словенії, і в Австрії у однотрубних тунелях обмеження 80, у двотрубних — 100.

Чи дає шось в плані експіріенсу їзда таким довгими тунелями? Нє. Відсутність краєвидів (навіть якщо «краєвиди» — це умовність уночі) довгий час дратує. З іншого боку, коли на вулиці паскудна погода (туман, дощ, сніг), тунель — це порятунок.

15. Осіахське озеро (Ossiacher See)
Найліпший душ у світі виглядає так. Ви помітили, шо підлога нахилена так, шо вода ніколи не виливається за межі душової «кабінки».
DSC_0470

Це називається «душ, пристосований для маломобільних людей». Але таким повинен бути душ для всіх. У Ізраїлі ніби скрізь душ — дірка в підлозі, але підлогу нахиляти вони не вміють, тому в результаті всю ванну кімнату потім треба прибирати від води.

Боже, благослови цю залізничну колію і потяги, шо по ній їздять:
DSC_0474

16. Арнольдштайн (Arnoldstein)
Нє, це містечко не має стосунку до Арнольда екс-губернатора Каліфорнії, тому шо той народився у передмісті Ґраца, про шо я забув у попередньому пості згадати. А Арнольдштайн — це прикордонний курорт під назвою «Точка трьох країн», шо ніби натякає, шо тут на ліфті можна відвідати альпійську потрійну точку Швейцарія—Італія—Австрія. Був туман, тому точку не відвідав :(.

Як відомо, німецькою мовою «лижі» пишуться як «Ski», а читаються як «ші». Тут не заморочилися і юзають фонетичний правопис — «шіклуб»:
Arnoldstein (Skigebiet)

17. Філлах (Villach)
Головна річка Словенії Драва (Drava) тече тут і називається Драу:
Villach

Тут робиться пиво, непогане, але бракує різноманіття сортів.
Villach

Стара поштова скринька розповідає про своє існування і про те, шо в цьому будинку з 1748 року знаходилася станція кінної пошти, а з 1814 року — важливий сортувальний вузол кінної пошти для доставки листів до Відня, Любляни та Удіне (це все була одна країна тоді):
Villach

18. Сільська Каринтія
Тут діють правила дорожнього руху (StVO):
DSC_0503

Ми всі звикли, шо у горах чим вище, тим холодніше, а тому вершини вкриті перманентним льодовиком, який майже не тане влітку. Однак, буває і навпаки, коли внизу сніг є, а нагорі нема:
DSC_0508

DSC_0506

19. Лінц (Lienz)
Комп’ютери зараз такі розумні стали, орфографічні помилки виправляють за тебе. Тіки, блять, не треба мені Lienz виправляти на Linz (місто десь у 300 км на північ), їблан ти каліфорнійський! Чи, може, Ґуґл тепер кирилицею мислить?

Лінц — столиця Східного Тіроля — це ексклав штату Тіроль, який таким став після того, як Південний Тіроль відійшов Італії. Місто має відзнаку «найбільш квіткового у Європі»:
Lienz

Щодо квіточок оцінити не можу, а дерева вони підсвічують гіперкруто:
Lienz

Трек GPS поїздок І–ІІІ


Так а де озеро, noddeat?
noddeat: (Default)
Паспортний каргоконтроль на кордоні Австрії та Німеччини здійснюється (у Тіролі) лише на автобані. Звичайно я, як і кожен інший хитрожопий німець, поїхав місцевими дорогами і проїхав кордон на швидкості 100 км/год, намагаючись відірватися від чергового «римлянина», що фігачив дальнім світлом.

Звичайно, мешканці прикордонних сіл і містечок зовсім не тішаться зі зростання руху, спричинене в тому числі тим, шо для відвідування лижних курортів Куфштайна (3 км автобаном) тепер треба купувати віньєтку за 8 єврів.

Шо зробили в Куфштайні? Поставили світлофор, шо вмикає червоне на в’їзді до міста, якщо кількість машин перевищує 500 на годину, створюючи штучну пробку. Ця пробка, за логікою мешканців, має призвести до того, шо всі ломануться купувати віньєту за 8 єврів, шоб постояти ше у довшій пробці на автобані.

Австрійська логіка не завжди піддається осмисленню.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 15th, 2025 02:31 pm
Powered by Dreamwidth Studios