Expand Cut Tags

No cut tags

Apr. 25th, 2015

noddeat: (new)
Читачі, які мають підозри, шо у мене пожежа, будуть на наступних вихідних абсолютно праві: я буду мешкати у австрійському селі під назвою Пожежа. Треба захопити з собою вогнегасник для пукана, по ходу.

Подивився я на гугломапах, чи часом у Європі нема теж села під назвою Пукан. І шо ви думаєте? Є село Пуканець у словацьких Татрах, а також масажний салон власниці Пуканчікова Лєнка у Чеській Республіці. За чеською граматикою це означає, шо у її чоловіка (якшо є) та батька прізвище Пуканчік.

Коротше, пукани виробляють у Чехії та Словаччині, а горять вони — в Австрії.
noddeat: (new)
Цитата:
«
Есть такой момент, что патрульный штрафует на месте. А как же презумпция невиновности? Как оспорить?
»

Дуже багато людей не розуміє, шо таке презумпція невинності, як оцей журналіст, і схильна посилатися на неї там, де вона не діє й за визначення діяти не може. Якби презумпція невинності діяла в цивільному праві, можна було б не платити ні за які товари і послуги, наприклад, адже на продавці лежав би тягар доведення, шо ти ними скористався.

Але вона там не діє. Презумпція невинності — це поняття з кримінального права і ні  в якому іншому праві її немає і не може бути. Дехто при цьому каже, шо в цивільному праві діє презумпція вини. Це повна хуйня, презумпції вини теж немає. І взагалі ніякої іншої презумпції. Єдине, шо в цивільному праві є, це неписане правило «мовчання — знак згоди». Якщо тобі виписали штраф, і ти його не оскаржив — значить, згідний з ним, штраф має законну силу. У багатьох країнах є так званий small claims court — він існує спеціально для випадків, коли хтось тобі винен гроші, але невелику суму, тому подавати в нормальний суд економічно невигідно. В цьому малому суді ти кидаєш пред’яву «така то особа винна мені 50 єврів». Суд надсилає пред’яву тобі, не оскаржив її — значить, і справді винен, і далі рішення вступає у законну силу. Якщо оскаржив «хуйня, не позичав я в нього ніяких 50 єврів», тут уже відбувається суд, який оцінює пред’яви обох учасників процесу. Дуже часто він приймає рішення на користь кредитора, бо вважається, шо людина без причини пред’яву кидати не буде. Але це зовсім не означає презумпцію вини, просто вважається, шо якщо кредитор бреше, то він буде брехати не один раз і рано чи пізно його брехня вийде на поверхню — і тоді йому пизда. Натомість боржнику за брехню абсолютно нічого не загрожує.

У кримінальному праві діє презумпція невинності. Англійською мовою це набагато ліпше звучить: «innocent until proven guilty in a court of law», бо ключова фраза це «court of law», адже презумпція невинності діє тільки в суді й тільки для судді. Її мета — зробити судівництво максмально об’єктивним та мінімізувати кількість невинних несправедливо засуджених. Якщо раніше вважалося, шо краще посадити невинного, ніж злочинця лишити на свободі, то з появою презумпції невинності погляди сусільства змінилися на протилежні: одна невинна людина, що засуджена, має вищу цінність, ніж сто злочинців, шо завдяки презумпції невинності лишилися на свободі через нестачу доказів.

Так от, у судовому процесі презумпція невинності поширюється на суддю, але не на обвинувачення (інакше як тоді обвинувачувати?) Обвинувачення має абсолютно повне право вірити у злочин обвинувачуваного і право це доводити. Природно, шо обвинувачення базує свою стратегію на даних, отриманих від слідства (поліції). І тут у багатьох людей в голові виникає ідея, шо поліція має слідувати презумпції невинності. Повна хуйня! Поліція має право звинувачувати усіх у чому завгодно. Звісно, поліція має зацікавленість у повному зборі доказів, бо за наявності доброго судівництва якщо доказів буде недостатньо, вся її праця піде по пизді. Тому, звісно, поліція бере до уваги презумпцію невинності, але лише в контексті шансів обвинувачення в суді. Натомість жодного обов’язку вважати усіх невинними у поліції немає і не може бути (як тоді взагалі шось можна розслідувати, якщо підозрювати у злочині заборонено?)

Підсумок
Презумпція невинності — поняття з кримінального права, а тому не діє ні в якому іншому праві (наприклад, у правилах дорожнього руху).

Презумпція невинності — поняття з судівництва і не діє ніде, крім судового процесу в кримінальній справі (наприклад, у відділку поліції).

Презумпція невинності — поширюється лише на суддю і більше ні на яких інших учасників кримінального судового процесу (наприклад, прокуратуру).

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 17th, 2025 12:24 pm
Powered by Dreamwidth Studios