Тоталітарне мислення
Oct. 15th, 2014 11:11 am«
У рамках впровадження проекту з автоматизованого продажу засобів оплати проїзду, з 3 жовтня 2014 року на станції «Поштова площа» призупиняється продаж жетонів через касу. Вони будуть реалізовуватись виключно через автомати, які розташовані у вестибюлі станції.
У касі станції пасажири зможуть придбати безконтактні картки та поповнити їх ресурс. Закликаємо економити свій час та користуватись безконтактними картками.
Звертаємо увагу на те, що розмін коштів в касах не проводиться, тому просимо заздалегідь готувати необхідні купюри для оплати проїзду.
»
Ось так переклали на людську мову:
Чому дизайнери так люблят знак гівна, зроблений з віддзеркаленої і стисненої S, а?!
Але ідіотський тоталітаризм від цього не став менш ідіотським тоталітаризмом. Систему, де каси є, а квитки купити там не можна, я бачив тільки у Китаї. Однак, навіть там можна було в людини поміняти гроші, бо автомати приймали обмежені номінали банкнот і монет, яких у мене не було. Але там це можна було б хоча б обґрунтувати зменшенням черг для розміну грошей, і автоматів там на станції було не три, а десяток.
З іншого боку, я, не мешкаючи у Києві, користуюся безконтактною карткою вже багато років, тоді як більшість моїх київських знайомих купують жетончики. Здавалося б, шо треба зробити, щоб привчити людей до картки і прибрати людей на станціях з малим рухом?
Тоталітарне рішення: звести працю касира до посилання всіх гостей міста нахуй, потім з часом прибрати касира.
Якби в мене не було безконтактної картки, я б не міг по прильоті з Німеччини проїхатися на метрополітені, бо банкомати видають купюри >20 грн, а підари з метра вирішили, шо в цьому випадку мені треба посмоктати хуй.
Демократичне рішення (опробуване у всьому світі): жетон у касі — 2,30 грн, жетон у автоматі — 2 грн, безконтактна картка — 1,90 грн, потім з часом прибрати касира.
Під час написання цього посту на очі трапив хороший приклад: Дойчебан прямо зараз продає квитки по 30 єврів на довільний маршрут по Німеччині будь-якими потягами, купити такі квитки можна тільки через програму DB Navigator для андроїда чи iOS — так пробують підняти популярність купівлі квитка через смартфон, але разом з тим не дискримінують тих, хто обирає більш традиційні способи оплати.
У Байройті каси працюють тільки до 17:45, на вихідних до 13:00 — цього достатньо, шоб не дискримінувати пенсіонерів, яким буває тяжко розібратися з автоматом, але разом з тим зменшити кількість персоналу до мінімуму.