Expand Cut Tags

No cut tags

Jun. 18th, 2014

noddeat: (new)
Повз цей будинок я часто проходив, ще коли він був бетонним каркасом. Завершили його будувати десь у кінці минулого року. Читачі подумали, шо це притулок для біженців або тюрма. Ні, для біженців нових будинків не будують, їх селять у відремонтованих старих, які колись полишили. Наприклад, колишні казарми американської армії (а в Байройті була їх база на півночі). Тюрма це теж ні: єдина тюрма Байройта була збудована у 18 столітті. З того часу вона добудовувалася, звісно, але і так вся територія знаходиться за високим парканом, якого на цій фотці нема:


А це гуртожиток. Кількість студентів з року в рік має тенденцію зростати, а для них треба житло. Цей гуртожиток — приватний, фірми Youniq, яка будує гуртожитки по всій країні. Так виглядає усередині:

© Youniq AG

Недешеве задоволення: така кімната коштує 300 єврів, тоді як у гуртожитках Studentenwerk вартість оренди — 175–250. Правда, це разом з комунальними послугами, інтернетом і кабельним телебаченням. Крім цього, є кімната для прання, гараж для автомобіля, стоянка для ровера, спортзал з тренажерами, кімнати спільного користування, а на даху, як я зрозумів, можна смажити сосиски і бухати.


Тоді як в Україні антонімом до «приватний» є «державний», в Німеччині все набагато складніше. Всі гуртожитки можна поділити на:
1. Гуртожитки Studentenwerk — організації, половина керівництва якого призначається адміністрацією університету, а друга половина обирається студентами. Фінансується вона частково університетом, а частково внесками студентів у розмірі 80 єврів/семестр. Вона теж керує їдальнями в університеті. Ці гуртожитки зазвичай будуються на гроші штату Баварія, а потім передаються Studentenwerk-у в керування, він, відповідно, встановлює такі ціни, щоб бути більш-менш на нулі:

Гуртожиток «Франкенґут»

Тут кімната виглядає так:

© Studentenwerk Oberfranken

В кімнаті є душ-туалет, кухня — спільна:

© Studentenwerk Oberfranken

Коштує це 160–190 єврів, залежно від кімнати. Решта гуртожитків Штудентенверка десь так само виглядає всередині, ціни теж десь такі.

2. Гуртожитки (хоча це радше квартири) GBW (Gemeinnützige Bayreuther Wohnungsbaugenossenschaft). Це житловий кооператив, що володіє 4-поверховими будинками, в яких невеликі 1-2 кімнатні квартири, які він здає переважно студентам. Власниками будинків є, відповідно, всі члени кооперативу. Той, хто живе в ньому, може як стати членом, так і винаймати без членства (а шо вигідніше, я не знаю).


3. Гуртожитки Фундації Св. Йосипа (Joseph-Stiftung). Це католицька фундація, яка раніше займалася поселенням біженців з Другої світової, зокрема німців, депортованих із Західної Чехії. Зараз вони здають колишні притулки для біженців студентам. Грошей теж беруть по мінімуму, необхідному для утримання будинків, це 230–260 єврів з усіма комунальними послугами.


4. GEWOG (Wohnungsbau– und Wohnungsfürsorgegesellschaft der Stadt Bayreuth mbH) — це контора, яка будує і утримує дешеве («соціальне») житло, вона належить місту. Розрахована вона в принципі не стільки на студентів, скільки на людей з низьким доходом, оскільки студенти багатими людьми не є, частина квартир здається теж їм, університет рекомендує шукати житло і через них теж.


До речі, я ходжу на німецьку в один з будинків, який належить GEWOG-у, там є ціла квартира, розрахована на спільне користування, яка складається з двох туалетів, кухні та кімнати зі столами і стільчиками, де, власне, ми і сидимо. А мешканці цього будинку використовують цю кімнату, шоб бухати з сусідами, тому після свят там зазвичай буває mess. Ну або тортик їсти разом, я не знаю. Словом, не так і хуйово жити у соціальному житлі тут.

5. Bauverein Bayreuth — теж кооператив типу GBW, але має менше будинків і здає їх не тільки студентам.

6. І останнє, це гуртожиток, збудований на гроші штату Баварія, розрахований на студентів, які отримують федеральну стипендію BAföG. Цим гуртожитком керують дві приватні людини, не Studentenwerk, не знаю, чому. Гуртожиток цей найновіший у місті, перше заселення буде у липні цього року, а зараз поки шо на ньому риштування:


Так він буде виглядати через місяць:

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 16th, 2025 12:50 am
Powered by Dreamwidth Studios