Expand Cut Tags

No cut tags

May. 23rd, 2014

noddeat: (new)
Майнська вежа (Main Tower) має висоту 200 м і 56 поверхів. Найвищою будівлею в місті вона не є, але є найвищою, куди можна піднятися простому пролетарію з Верхнього Пфальца. Нагорі немає сітки рабіци чи інших анальних загороджень — лише невеличкий скляний паркан:


Для порівняння вежа Кьольнського собора, яка є нижчою, виглядає, як концтабір:


Так саме виглядає Ейфелева вежа — найбільше розчарування було, коли я вперше побував у Парижі. Потім я піднявся на Монпарнаську вежу, яка має схожі параметри із Майнською: 200 метрів і 56 поверхів. У 2010 році там теж була свобода, а від добровільного чи випадкового самогубства захищав технічний поверх, який був трохи ширший, ніж оглядовий дах, а тому не давав впасти з хмарочоса:


Однак потім місто захопили безпекові параноїдальні підараси, які забудували майданчик скляними стінами, скажіть спасибі, шо не сіткою. Нема жодної гарантії, що у Франкфурті теж комусь жопу не засвербить, тому спішіть насолоджуватись краєвидами, поки є можливість:


Вокзал:


Майн і найвищий хмарочос у Німеччині — будівля Комерцбанку:


Дахи з травою — це так зараз прийнято будувати:


PS Сука, знову помилився датою.
noddeat: (new)
Кьольн — останнє невідвідане мною місто з мільйоном мешканців — найбільше не тільки у Північному Рейні–Вестфалії, а й усьому Рурбасі. Між Кьольном і Бонном — 30 кілометрів, ці міста утворюють по суті єдину агломерацію:


Кьольн заснований римлянами на початку нашої ери під назвою Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Латинська назва міста перейшла у інші мови: італійською та іспанською місто так і звучить Colonia, польською Kolonia, французькою та англійською Cologne.

Однак, як і в інших містах на Рурбасі, у Кьольні від старого міста мало шо лишилося. З того, шо є, вражає собор. Він зустрічає тебе просто на вокзалі та стоїть, оточений більш сучасними будівлями:








Власне, видно, шо більше у Кьольні нічо цікавого нема:


Ну як нема, є прекрасні смітники для скла, які не виглядають, як смітники:


Є залізнично-пішохідний міст з найбільшою концентрацією весільних замків, шо я бачив:






Стіну Плачу в Єрусалимі, як ви знаєте, періодично чистять від записок. Але там це легко робити. Тут же комунальні служби мають періодично спилювати замки болгаркою, мої їм співчуття.

Цей міст з’єднує два головні вокзали — Головний вокзал (тавтологія, але він насправді не зовсім головний) та вокзал Кьольн Месе-Дойц, дуже непогане місце для train spotting-у, я вам скажу:



Потяг ICE від’їжджає від головного вокзалу на схід

Сучасна архітектура на Рурбасі зазвичай стандартна, але трапляються цікаві рішення:


У 1709 році парфумер італійського походження Джованні Фаріна винайшов тут новий сорт духів, які назвав на честь міста «Кьольнська вода» (Eau de Cologne). У деяких мовах цей термін став загальною назвою, зокрема ви в «о де кольонь» можете впізнати одеколон. На відміну від шампанського і коньяку, копірайтом одеколон не захищений, ним захищається лише назва Original Eau de Cologne.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 13th, 2025 08:43 pm
Powered by Dreamwidth Studios