Expand Cut Tags

No cut tags

Jan. 23rd, 2013

noddeat: (noddeat)
Нью-Йорк ділиться на п’ять основних районів (boroughs), з яких лише Бронкс (4, Bronx) знаходиться на американському континенті, а решта — це острови Мангетен (1, Manhattan), Стейтен Айленд (5, Staten Island) та Лонґ Айленд (Long Island), на якому знаходяться Бруклін (2, Brooklyn) та Квінс (3, Queens), а також аеропорти Ла Ґвардії та Джона Кеннеді:


Не намагаючись вам їбати мозок історією міста, додам лише, що ці 5 районів були об’єднані в місто Нью-Йорк у 1898 році, і саме з цього часу починається те місто, яке ми знаємо зараз. Мангетен, який нідерландці колись купили у індіанців за копійки, активно забудовувався багатоповерхівками у 30-х роках 20 століття й став першим мегаполісом у світі, на той час це був великий експеримент. Чим він закінчився? Подивимось тепер.






Перша деталь не спадає на очі, бо вона відсутня — це електричні дроти, які сховані під землю:


Друга деталь — це тротуари. Їх кладуть з великих бетонних блоків, як злітну смугу летовища в Борисполі, тільки це для пішоходів. Додатково у тротуарах є закриті решітками ями. Що в них?


Підходиш поближче, а під ногами... колія метрополітену:


Стоїш такий на світлофорі, а під ногами раптово починає шуміти. Опускаєш голову донизу, а під тобою їде потяг:


Отож, метро виконує функцію дощової каналізації, а заразом природним чином вентилюється — два зайці в одному. Чи слід дивуватися, що під час сумнозвісного урагану Сенді метро затопило в першу чергу? З іншого боку, ви можете сказати, що зате завдяки цьому рівень води в Мангетені був нижчий. Думаю, це теж одна з причин, чому станції метра не ремонтують: їх же затопить все одно.

Друга деталь — це пар з-під землі, турботливо пропущений через пластикові труби — це пердить Невидима Рука Ринку*:






Взагалі, звичайно, дуже фотогенічний район, не дивно, що тут знімається купа фільмів. Якби мене попрохали зобразити Нью-Йорк однією фоткою, я би обрав цю:


У цьому кадрі — характерний американський пішохідний світлофор, де замість зеленої чомусь біла людина (для автомобілів зелений колір натомість).


Так виглядає червоний:


На ці світлофори, однак, всі пішоходи срали з високої гори. Спершу я намагався стояти, але під тиском місцевого населення був змушений поступитися й теж срати на сигнали світлофора. Цікаво, чому дорожні служби не вимкнуть їх нахуй, якщо всі все одно їх ігнорують?

Наступна деталь — автобуси. Як і потяги, вони з нефарбованого металу:




Крім звичайних автобусів, по місту їздять легендарні північноамериканські school bus-и:


Наступна деталь — це цифрові вулиці:




Дуже зручно: не треба часто дивитися на мапу, щоб зрозуміти, куди йти, водіям теж спрощує навігацію, самі плюси. Але, запитую я себе, чи хотілося б мені жити на перехресті 124-ї та 45-ї вулиць? Ні!


Єдина вулиця, яка не вписується у квадратно-гніздову систему — це Бродвей (Broadway):


*за пару з-під землі відповідає компанія Consolidated Edison, яка використовує пару для опалення та охолодження будинків Мангетену. Багато труб збудовано ще на початку 20 століття, тому в них трапляються дірки, з яких і валить пара. Чому ці труби не замінять, компанія з річним прибутком у 13 мільярдів не повідомляє, на її сайті лиш є пояснення в стилі Капітана Очевидність: «The orange and white stacks you see on the streets surrounding a manhole are there for safety - so people don't touch the steam vapor and get burned, since it is hot. The cones also elevate the steam vapor above street level so that drivers can maintain visibility. This steam vapor is caused by water falling on a steam pipe, or a manhole cover or due to a steam leak.»

Попередні серії:
Нью-Йоркське метро (New York City Subway)
Рейк’явік ІV: місто
Рейк’явік ІІІ: будинки
Рейк’явік ІІ: міські деталі
Рейк’явік (Reykjavík) І

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 15th, 2025 02:31 pm
Powered by Dreamwidth Studios