Слово «Hanse» походить з нижньонімецької говірки і означає »об’єднання, гільдія«. Саме це слово вживалося на позначення об’єднань купців у далекому 12-му столітті на півночі нинішньої Німеччини. Пізніше, саме цим словом називався далекий предок Європейської економічної зони — Ганзейська Ліга (Dudesche Hanse, лат. Hansa Teutonica). На початку це було об’єднання Любека і Гамбурґа з метою контролювати шляхи торгівлі сіллю та риболовлю, пізніше долучилися й інші портові міста на Балтійському та Північному морях:
Джерело: Вікіпедія
Ганза інтенсивно торгувала із Київською Руссю та Скандинавією, а також захищала своїх членів від всяких феодалів: ганзейські міста мали статус вільних і підпорядковувалися безпосередньо римському імператору. Два із них є вільними і сьогодні: Брємен і Гамбурґ є окремими федеральними штатами. Ґданськ (він же Данціґ) був вільним містом до Другої світової й навіть підтримував дипломатичні стосунки з УНР.
Столицею Ганзи був Любек, який хоч разом із Брєменом та Гамбурґом називає себе «вільним і ганзейським містом», зараз входить до штату Шлєзвіґ—Гольштайн. Любецьке право самоврядування було адаптоване всіма ганзейськими містами, це було на ціле століття раніше від аналогічного Маґдебурзького права.
Слово «Ганза» нині вживається у назві Ганзейського університету в Ґронінґені (Нідерланди) та найбільшої німецької авіакомпанії Lufthansa (дослівно — Авіа Ганза).
Наступні фотозвіти будуть, як ви здогадалися, про ганзейські міста.
May. 30th, 2012
Гамбурґер має приблизно такий самий стосунок до Гамбурґа, як європейська шаурма (кебаб) до турецької страви з такою ж назвою. Тобто, ніякого.
Однак, найсмачніший гамбурґер у своєму житті я з’їв саме в минулу суботу в Гамбурзі:

Medium rare, йоптить.
Однак, найсмачніший гамбурґер у своєму житті я з’їв саме в минулу суботу в Гамбурзі:

Medium rare, йоптить.