Expand Cut Tags

No cut tags

Apr. 1st, 2012

noddeat: (Default)
Летовище Берлін Темпельхоф знаходиться на півдні міста, поруч з районами Кройцберґ та Шьонеберґ. Це, по суті, єдине незабудоване місце у центрі Берліна:


Летовище було закрите у 2008 році й перетворене на парк. Тепер по злітній смузі катаються на роликах і велосипедах:




Пускають летючих зміїв чи смажать ковбаски:


Злітних смуг тут дві, і вони в дуже гарному стані:




Дехто просто ходить і все фоткає, як шпіон:


Повернемось, однак, трохи назад, до майдану Повітряного Мосту (Platz der Luftbrücke). У червні 1948 року Радянський Союз заблокував усі в’їзди до Західного Берліна, приблизно як зараз у Секторі Ґаза. Єдиним способом доставки їжі став аеропорт Темпельхоф, до якого армії союзників могли долітати з Західної Німеччини (тоді це ще не була держава, а радше контрольовані союзниками території) повітряним коридором. У травні 1949 року блокаду було знято. До того, як було збудовано стіну, летовище також використовувалося численними біженцями з метою з’їбатися з ГДР у ФРН.

На честь цих подій майдан, біля якого знаходиться пасажирський термінал, названий майданом Повітряного Мосту:


Дороговкази біля термінала так і не демонтували:


Сам термінал не схожий на жодне німецьке летовище. Він був збудований у 1923 році, дещо перероблений у нацистські часи. Донедавна це був найстаріший чинний аеропорт у світі та єдиний збудований перед Другою світовою аеропорт, що досі працює:


Тобто, досі працював. У 1975 році пасажирське сполучення було перенесене до новозбудованого летовища Теґель, що на півночі, і аеропорт став використовуватися лише американською армією:


Біла вежа — це радар, що використовувався військовими для моніторингу повітряного простору. Американці закрили свою базу в Темпельхофі у 1994 році, ось цей літак лишився тут як сувенір:


Він же у 1948 році, під час блокади Берліна:

© US Air Force/Wikipedia

Теґель, однак, не справлявся із трафіком, тому Темпельхоф відкрили для пасажирського сполучення once again у 1981 році. Після падінні Берлінської стіни він використовувався переважно для внутрішніх польотів та чартерних рейсів.






Так колись пасажирський термінал виглядав усередині:

© Alan Ford/Wikipedia

Зараз він зачинений та обнесений парканом. Термінал просто єбічеських розмірів:




В деяких частинах термінала все ще є якісь офіси, теплиться життя. Ось тут мене охоронець не пропустив, наприклад:


Вхід у парк: вільною для відвідування є колишня злітна смуга та навколишня територія, натомість термінал обнесений парканом:


Так от, я не завершив. У 1994 році американці вицофалися з Берліна, і через два роки урядовий бургомистр Берліна, міністр-президент Бранденбурґа та федеральний міністр транспорту підписали угоду про те, що увесь повітряний трафік буде перенесений до нового Берлінсько-банденбурзького летовища (Berlin-Brandenburg airport, він же Berlin Schönefeld), яке знаходитиметься на півдні Берліна, на території штату Бранденбурґ, що межує з Берліном. Щоб ліквідувати можливу конкуренцію, було прийняте рішення закрити обидва летовища у Берліні — Темпельхоф і Теґель.

З того часу влада помінялась, і були численні протести проти закриття летовища. У квітні 2008 року в місті було проведено референдум. Для того, щоб рішення про закриття було скасоване, його мали підтримати 25% тих, хто має право голосувати (тобто неприхід на референдум автоматично рахується як голос «за закриття»), що і призвело до того, що референдум було провалено. Більшість західних берлінців голосували «за», тоді як східнм було похуй. У жовті 2008 року летовище було закрите. У червні цього року буде остаточно завершено будівництво Берлінсько-бранденбурзького летовища, і Теґель теж зачинять. Таким чином, прилітати ви будете тепер в жопу світу, так, як у Парижі та Лондоні.

Але досить плакати, летовища вже нема, і дякуючи цьому я можу погуляти по ньому й показати вам ці фотки. Отже, про термінал дещо. Поки що він закинутий, невідомо, зроблять там музей чи віддадуть під офіси. Частину термінала займає президент берлінських мєнтів:


Тут є купа цікавих артефактів. Наприклад, пожежний став:


Залізниця:


Літак, на якому пожежники тренувались:


Йоптить:




Зона для пташок:

Skylark, він же Feldlerche — жайворонок польовий

Хто здогадається, що це — тому цукерка:


На цьому казці кінець, хто слухав — молодець:


Корисна інформація:
Потрапити сюди можна на метрі лінії U6, що їде в бік Марієндорфа. Вийти можна на будь-якій станції між Platz der Luftbrücke (потрапити на цей майдан, недалеко від пасажирського терміналу) та Alt-Tempelhof (це, відповідно, південний кінець летовища, близько до злітних смуг).

Або, кільцевою лінією S-Bahn-а їхати на південь, вийти на станції Tempelhof (це перша зупинка на схід від Südkreuz-а).

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 12th, 2025 04:41 pm
Powered by Dreamwidth Studios