Expand Cut Tags

No cut tags

Jan. 12th, 2011

Google SSL

Jan. 12th, 2011 01:00 am
noddeat: (Default)
Не знаю, чи ви в курсі, але Ґуґл зробив версію для параноїків: https://encrypted.google.com/
З’єднання HTTPS шифрується, а отже всі ваші пошукові запити не зможе прочитати ані ваш провайдер, ані спецслужби. Ви можете вписати, наприклад, «як убити йолку», і за вами не приїдуть.

Шифрується поки що тільки основний пошук, натомість Google Images чи Google Scholar поки що не мають SSL-версії. А ще цей новий ґуґл крутий тим, що там не має (і, сподіваюсь, не скоро з’явиться) Instant Search-а, показу прев’ю веб-сторінок та іншого ґуґлогавна, від якого вже навіть AdBlock-ом не відбитися.

Як додати зашифрований ґуґл до фаєрфокса?
1. В about:config шукаємо keyword.URL та замінюємо значення на https://encrypted.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=0&q= (власне, просто замінюємо google.com на https://encrypted.google.com)

До речі, нагадаю, що gfns=0 означає звичайний пошук ґуґла, а gfns=1 — режим «Мені пощастить».

2. Це ми додали ґуґл до адресного рядка. Тепер тре додати до рядка пошуку, у зв’язку з чим тре встановити додаток Add To Search Bar. Завдяки цьому додатку можна довільний пошук на довільному сайті додати до рядку пошуку фаєрфокса. В нашому випадку тре після встановлення зайти на encrypted.google.com/ та клікнувши правою кнопкою миші на рядку пошуку, обрати «Add a keyword for this search».

Зец іт!

P.S. Ну а ґуґлопошта-то вже давно підтримує SSL, тож якщо ви все ще юзаєте Gmail не через https, і не поставили в налаштуваннях позначку «Always use HTTPS», то ви лох :)

P.P.S. Раз я вже про ґуґл, то поділюсь ще ось чим: вперше за багато років я не зміг знати в ґуґлі те, що шукав. А шукав я, здавалося б, невинну фразу: «filenames are infinite in length where infinity is set to 256». Мене просто цікавило, як звучить ця цитата повністю, і хто її автор. Ґуґл видав якусь нісенітницю, а на додаток повідомлення про те, що вони вилучили The Pirate Bay з пошукового індексу за підставі скарги гандонів. А з Yahoo такої проблеми не було: швидко знайшов те, що хотів. Чи означає це, що Google зійшов на пси? Чи просто в мене запит такий кривий?
noddeat: (Default)
Зарегив собі домен у зоні .eu, і сцу з цього приводу окропом. Поки шукав собі реєстратора, ось купу чого дізнався:
— взагалі домен призначений для людей і контор, що знаходяться у ЄС, але в правилах користування домена про це нічого не сказано: загалом, зареєструвати собі цей домен може будь-хто, за наявності грошей і бажання;
— EURid — контора, що керує доменом — встановила вартість домену 4 євра. Решта — це прибуток контори-реєстратора. Щоб стати реєстратором, треба бути юридичною особою, провадити технічну підтримку однією з робочих мов ЄС (наприклад, англійською) та сплатити 10 тисяч єврів застави, з якої потім зніматимуться реєстрації доменів користувачів;
— всі українські реєстратори пропонують, крім українських, домени .com, .net, .ru і .рф, але жоден не реєструє .eu;
— кирилиця. У доменній зоні .eu можна реєструвати домени з символами кирилиці (дякуємо членству Болгарії) та грецької абетки (дякуємо Греції), а також домени з символами національних латинських алфавітів інших країн Унії. Змішувати кирилицю з латиницею чи «гречкою», звісно, не можна. Українська та білоруська абетка не дозволена :( 
— я думаю, ви всі разом з усім інтернетом вже іржали над списком заборонених доменів у зоні .рф. У доменній зоні .eu теж є такий список, але він дуже дивний: можна б подумати, що це список екзотичних фінських та грецьких матюків, але, якщо вірити EURid-у, то це просто доменні імена, що належали сайтам, які з різних причин суди в країнах ЄС закривали;
— а взагалі матюкливі імена не заборонені. Та шо там казати, європейці до матюків простіше ставляться, ніж ми: сайти хуй.pl та пизда.pl цілком собі існують, і нікому не заважають;
— заборонено реєструвати домени, що відповідають коду якоїсь країни (наприклад, fr.eu) та ряд інших імен, що зарезервовано для інституцій ЄС (хоча всі вони зазвичай розміщені на субдомені xxx.europa.eu);
— до 2006 року інституції ЄС юзали домен .eu.int, який тепер перетворився на europa.eu. Єдиною інституцією ЄС, що не використовує європейський домен, є Європейський центральний банк: він формально незалежний від ЄС, і висить на домені ecb.int;
— і нарешті, найцікавіше: домен цей дуже полюбляють... баски, бо баски баскською мовою називаються Euskaldunak, а мова їхня — Euskara. Сайт sciencecareers.eu, як виявилось, про наукові вакансії у Країні Басків, а не в Європі.

Kyiv

Jan. 12th, 2011 05:02 pm
noddeat: (Default)
Disclaimer: це тестовий пост, з метою потестити новий фотохостинг. Якщо світлинки не завантажаться — відпишіть у коментах.

Київ. Відкрили 3 нові станції метра, зокрема Деміївську, яка виходить просто навпроти Вернадки. Найкрутіше в цих нових станціях — це те, що навігація не закінчується дверима-убивцями, а продовжується і в переходах теж: нарешті всі виходи позначено. До речі, майже всі опитані мною кияни не бачили, як виглядає фабрика «Рошен» зараз. Ну, подивіться хоч у мене в блозі, якщо нема часу з’їздити:


zanuda_mode on
А на старих станціях навігація все ще радянська: «У зв’язку зі святами у новорічну ніч час роботи метрополітену подовжено на 3 години». Чому радянська? Бо радянська навігація не може бути «як для дебілів», радянська людина завжди має розгадувати квести, щоб довести, що дебілом не є. Тому, в радянському дизайні не можна написати «вхід до метрополітену буде дозволений до 3:10am», це було б для дебілів. Справжній недебіл мусить знайти розклад останніх потягів, побачити, що останній відправляється о 00:17 і... самостійно здогадатися, о котрій же зачиняється метрополітен. О 00:16? О 00:15? О 00:10? А, і в новорічну ніч о котрій зачиниться метрополітен? О 03:10? 03:00? 03:15? Hint: інформація про те, о котрій зачиняється метрополітен на станції «Майдан Незалежності», відсутня? (або я її не знайшов)
zanuda_mode off

Пробки. Я їх обожнюю: можна безпечно перейти дорогу, навіть на червоне світло. Купуйте собі ще автомобілів у кредит!


Зненацька:

Перехід на Святошині.

На Майдані гарно:


Посередині стоїть рекламний борд шоколаду «Мілка» у вигляді йолки. По всьому (!) периметрі йолки стоять ґестапівці в шапках-ушанках. Видно, всередині — замаскована ракета:


Треба потестити новий хостинг. Для різноманіття, світлина завширшки 1000 пікселів:


Корисна інформація для подорожніх: на «Нивках», якщо вийти в бік проспекту Перемоги, крайній правий вихід, там є туалет в пластикових кабінках. 2 гривні.
noddeat: (Default)
У лінуксі є кілька макоподібних док-панелей (не прив’язаних до жодної стільниці),  а найбільш відомі з них це Cairo Dock та Awant Window Navigator. AWN я юзаю майже з початку його існування (а, точніше, як тільки з’явився проект mac4lin), у мене він виглядає ось так:


Найбільш цінним елементом є аплет Shiny Desktop Switcher — перемикалка віртуальних стільниць, де видно, які вікна на кожній стільниці знаходяться (або не знаходяться), що дозволяє не загубитися і легко знаходити потрібні вікна. Дивно, але в жодному стільничному середовищі (GNOME, KDE, LXDE etc) такої перемикалки немає. Вирішив я собі поставити Cairo Dock, бо виглядає він значно ефектніше, ніж AWN: переливається, блищить, словом, тільки блекджека не вистачає, але... перемикалка стільниць убога:


Додатково, аплет термінала, який у AWN працює просто перфектно: зникає, коли я забираю курсор миші за межі терміналу, і настільки ж легко з’являється, у Cairo працює жахливо. А все інше в док-панелях мені й не треба особливо. У моєму AWN ще є головне меню Gnome-а, прогноз погоди, Fortune і термометр процесора у вигляді спідометра. Виглядає це так:


Висновок? Cairo Dock значно ефектніший візуально, особливо якщо його розташувати вертикально, але AWN більш функціональний. Або, простіше: Каіро — гімно, AWN — цукерка.


P.S. Я ще хотів написати пост про Unity, але, напевно, почекаю до його релізу в квітні. Отож, в Unity (а це буде типова стільниця в Убунту 11.04) теж є свій док, вертикальний. Виглядає як спроба скопіювати панель Windows 7. Перемикалка стільниць там уйобищна, але краща, ніж у Cairo.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 23rd, 2025 03:43 am
Powered by Dreamwidth Studios