Почитав я про те, як українців у Лондоні відпиздили англійські мєнти і зойки про те, як українців не люблять в Європі. Отже, хочу написати прості правила поведінки в аеропорті, які допоможуть не бути відпижженим поліцією, не потрапити до відділку та не бути забаненим у Шенгенській зоні. Ітак, слід зрозуміти одну річ: аеропорт — це зона підвищених заходів безпеки й там діють особливі умови. Словом, це режимний об’єкт. Особливо після 9/11, після терактів у Лондоні та тепер — після останніх подій у Амстердамі, європейці остаточно їбанулися головою і захворіли на вірус антитерористичної параної.
Отож, правила прості, як двері:
1. Ніколи не сперечатися з персоналом аеропорту. Це зокрема стосується контролю безпеки. Якщо вам кажуть викинути пляшку з водою або зняти струни з ґітари, треба це виконати. Альтернативний варіант — відмовитися від польоту. А ще краще перевірити правила перевезення речей у ручній поклажі та багажі заздалегідь. Наприклад, повна інформація про дозвіл чи заборону перевезення різних товарів і речей є на сайті польської
Адміністрації цивільної авіації (там є також англійська версія). Контроль безпеки проходити ви будете завжди при в’їзді до ЄС з третіх країн, і пофіг, що летите транзитом: бухло зі Штатів до Львова ніяк неможливо в ручній поклажі взяти з собою, якщо ви робите пересадку в Лондоні.
2. Ніколи не сперечатися з мєнтами.
3. Ніколи не сперечатися з персоналом літака.
Все, що каже стюардеса, офіцер контролю безпеки в аеропорті чи мєнт, треба виконувати без заперечень. Пам’ятайте: всі мєнти довбойоби. Це все ро́боти, які запрограмовані на певний алгоритм роботи, й ніяких відхилень не передбачено. Відмова виконати розпорядження персоналу призведе до відпижження вас мєнтами або відмову посадки на літак. Зец іт. Це там, десь на землі, мітингувальники перекривають колії, захоплюють університети, кидають камінням в поліціянтів. У аеропорті про це все забудьте: ви не маєте ані чисельної, ані фізичної переваги перед мєнтами, а ще ви громадянин іншої країни, і вас можна депортувати. Тому якщо сказали — полишити літак, треба це зробити. І вже потім, на землі, домагатися компенсації.
Я не захищаю мєнтів, які ні за що пиздили людей, але, на жаль, мєнти так працюють. В усьому світі. У Польщі свого часу було багато флуду в ЗМІ через такого собі депутата Сейму Яна Рокіти, які у тому ж Франкфурті відпиздили німецькі мєнти. Знаєте, за що? За те, що він летів економічним класом і поклав свої речі (пальто, здається) на крісла бізнес-класу поруч. Коли стюардеса попрохала його прибрати речі, він відмовився це зробити. Приїхали мєнти і поклали шановного депутата головою донизу. Плюс суд призначив 3000 єврів штрафу, який він не сплатив. І коли в’їде до Німеччини, його за це заарештують на вже не пам’ятаю який термін.
4. Не хамити. Це не Україна, і агресією тут проблеми не вирішуються. Натомість якщо будете хамити, можете потрапити до відділку. З поліціянтами, персоналом і рештою людей треба спілкуватися ввічливо і спокійно, навіть якщо вони довбойоби і не праві. Можете апелювати до їх совісті, прохати по-людськи. Це може допомогти, а може не допомогти: залежить від них і від ваших здібностей. У випадку, коли є чіткі інструкції (наприклад, щодо ввезення рідин тощо), це не допоможе, відразу забийте. У випадку, коли інструкції дозволяють певні винятки з правил, вам може вдасться домогтися свого. Так само не можна хамити, якщо вас кинули і т.п.
5. Бути терплячими. Особливо це стосується таких «повільних» країн, як Франція чи Італія. Ну, не працюють вони швидко, хоч ви вбийтеся. Тобто, нагадувати про свою проблему треба, але приготуйтеся чекати. Довго чекати.
Так то є, малята. Будьте мудрими.