Expand Cut Tags

No cut tags

Jan. 31st, 2009

noddeat: (Default)
Навіть не знаю, плакати чи тішитися, але у «Ґазеті» з’явилася пафосна стаття про Карпати і Буковель. Коли я там був улітку 2007 року, інфраструктура дуже поступалася Закопаному, а ціни на ночівлю та їжу були просто космічні, цілком західноєвропейські. Стаття ж описує у настільки рожевих кольорах перспективи відпочинку у Вкраїні, що навіть залишки патріотизму убиваються враженням, що автор — якийсь український чиновник з питань промоції туризму.

Хоча з одного боку, добре, що такий курорт у нас є, що він розвивається, а людям є робота. А з іншого, як то завжди буває, ціна не відповідає якості: до Закопаного ще далеко. А ще гуцули вирубують ліс, тоді як у Татрах національний парк суворо охороняється.

Найбільш цікаві у тій статті, звісно, коментарі. Отже, перекладу пару з тих, де є відгуки поляків-туристів про нашу країну:
«


«






«







«





«
Також влітку Україна є дуже привабливою і ще досі дешевою! Принаймні якщо їхати самостійно, а не з туристичним аґентством (вони неймовірно здирають).»

Був там минулого року. Ціни квитків на підйомники є на www.bukovel.com. За ночівлю 100 м від витягів платив 70 злотих за добу за 2-місну кімнату з душем. Їжа дуже добра і недорога. Траси широкі, рівні, задбані. За увесь час перебування (14 днів, з них 10 на лижах) тільки раз стояв у черзі близько 5 хвилин. Доїзд автівкою: дороги не є аж такі жахливо, але погано позначені, і перетин кордону — це жах. Дорога з Буковеля до Варшави зайняла нам 14 годин. Не мав проблеми з їх міліцією: тільки раз нас контролювали. В сумі два тижні за дві особи + доїзд + їжа в ресторанах = максимум 4 тис. злотих.»

Не є так рожево, як це описав репортер. Перетин кордону — це жахіття. Триває нескінчено, й ніхто не зможе сказати, чому! Українські дороги — це вибоїни. Їздити ними можна тільки добрими джипами. Хай хтось спробує поїхати через Краківець. Сповільнюючі пороги („лежачі поліцейські“ — прим.) через кожні 50 метрів протягом довгого часу, міліція, що вимагає „штрафи“ за провину, яку вона сама придумала. Я розумію, що вони мають з чогось жити. Але чому це саме ми маємо їх утримувати? Таких „нестиковок“ є дуже багато. Маю до цього народу симпатію. Навіть досить добре знаю українську. Однак, до Європи вони потребують ще зі два покоління.»

Так рожево не є, але Буковель — то дійсно українська екстракласа: пару олігархів заінвестували тут незлі гроші, і то з самого нуля, бо ще пару років тому тут нічого не було. Проблемою є дорога ночівля, якщо не хочеться мешкати 30 км від підйомників, а також доїзд — кордон та діряві дороги. Загалом радше б рекомендував (польські — прим.) Бескиди, а на лижі до України — це швидше для різноманіття, або в березні-квітні на Драгобрат, коли у нас вже давно немає снігу.»

Забули додати, що треба буде в міліціянта купити страхування, а також сплатити екологічну оплату, за яку вам не дадуть квитанції, 10 злотих «комісійна оплата», яку треба дати в паспорт митникам. По дорозі теж міліція буде брати різні оплати (немає шансу на базікання), а під кінець, аби виїхати з цієї дупи, оплата 500 злотих, інакше чекаєш у черзі 2 дні. Вибір належить до вас. Україна не є цивілізованим краєм для туристів.»

P. S. А ще мене так ніхто не попускав, як скрипт ґазетового форуму, який назвав мене блондинкою, коли я додавав до цієї статті коментар із заголовком «ID НІ! ТІЛЬКИ ПАСПОРТ» (там хтось написав, що поляки можуть за своїми ID (доводами) в’їжджати, що не є правдою):

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 16th, 2025 12:50 am
Powered by Dreamwidth Studios