Expand Cut Tags

No cut tags

Oct. 14th, 2011

noddeat: (Default)
Берлін уявлявся містом гіпі і панків. Я уявляв його таким:




А він виявився таким:


Все річ у тому, що кожен в місті бачить те, що хоче бачити. Відтак, все залежить від ракурсу:




Кожен тут знайде шось для себе:


Я от знайшов Currywurst:


Тільки тут можна знайти з педантичною німецькою точністю розставлені попередження про те, що місцеві комунальні служби — розпиздяї й не прибирають сніг взимку:




Тут бухають просто над лініями з високою напругою:


Тільки тут Партія Піратів виграла вибори у парламент штату:


Цікаве місто. Тре буде якщо ще заїхати. По дорозі до Гамбурґа. Наступного року.
noddeat: (Default)
За короткий час я побував у всіх колишніх східних землях Німеччини, крім Мекленбурґа—Передньої Померанії, а саме:

— у Ляйпціґу, що в Саксонії;
— у Берліні (1 2 3 4 5 6 7);
— у столиці Бранденбурґа Потсдамі;
— у Маґдебурзі (1 2), що є столицею Саксонії-Ангальт,
— у Халлє(Заалє), в тому ж штаті;
— у Ваймарі, що в Тюрінґії.

Пропустив Дрезден, Єну, Хемніц та Ерфурт — це щоб була причина ще туди поїхати.
noddeat: (Default)
Раніше я писав про права пасажирів літаків у Європейській Унії. У пасажирів залізниці теж, як не дивно, права є і регулюються директивою ЄК 1371/2007. В двох словах:
— запізнення до 60 хвилин вважаються reasonable, за них жодна компенсація не надається;
— за запізнення від 60 до 199 хвилин вам мають повернути 25% вартості квитка;
— за запізнення 120 хвилин і більше — 50% вартості квитка.

Додатково ви маєте право на їжу і напої у випадку запізнення (в розумних межах, як пише директива), а також на готель, якщо запізнення вимагає залишитися на ніч.

Це загальні правила, що діють для всієї Європи. В кожній країні, однак, можуть бути додаткові права, про що зараз і поговоримо. Ітак, що нам пропонує Дойче Бан?
— європейську компенсацію за запізення (25% за 60-119 і 50% за >120 хвилин);
— компенсацію, меншу від 4 єврів, не платять. Це означає, що для коротких подорожей треба назбирати кілька запізнень і відправити їх на компенсацію разом;
— власникам проїзних на регіональні потяги платять до 25% від вартості проїзного;

Якщо потяг запізнився на 20 хвилин, то
— пасажир має право сісти на наступний потяг на тому ж маршруті (стосується в першу чергу ICE, де квиток на конкретний потяг, а не на маршрут);
— якщо у пасажира є квиток на потяг нижчого класу (RE/IRE/RB), він може купити/доплатити квиток на потяг вищого класу (IC/ICE), і потім отримати компенсацію цих коштів. Це не стосується знижкових квитків — земельних квитків та Schones-Wochenende Tickets.

Крім того, при запізнення на 60 хвилин пасажир може відмовитись від подорожі, або перервати її. Тоді ви отримаєте або повну вартість квитка, або вартість невикористаної частини подорожі.

І ще важлива річ: потяги в Німеччині не їздять від 0:30 до 5 ранку. Взагалі. Тому, якщо потяг запізнився на 60 і більше хвилин, і ви через це проїбали пересадку на останній потяг, тоді ви маєте право взяти таксі на суму до 80 єврів, або готель.

То само стосується, якщо було скасовано останній потяг, через що пасажир не може прибути на станцію призначення до 24:00. 

Тут, однак, є застереження, що спершу ви маєте звернутися до залізниці (Service Point або бюро інформації, або Reisezentrum), і якщо вони вам самі запропонують готель/таксі, то мусите погодитесь на те, що дають вони. Якщо сервісного центру на вокзалі нема/зачинений, тоді самі вирішуєте по ситуації, берете таксі чи ночуєте в готелі, і потім зберігаєте чеки для компенсації.

Це я вам переклав те, що самі можете прочитати на сайті залізниці. А тепер напишу, як це працює на практиці.

Мій досвід
1. Маршрут Байройт—Нюрнберґ, звідти ICE до Ауґсбурґа, звідти регіональними потягами до Бухльо і Меммінґена. Звідти літак. Ну, це я зараз знаю, що я дебіл, треба було їхати через Мюнхен, але тоді ніщо не віщувало біди. Доїхавши до Нюрнберґа, я дізнався що мій потяг ICE запізнюється на 50 хвилин (!). На сусідній колії стояв ICE до Мюнхена, що акурат годину і їде. Пішов до центру обслуговування, а там, блять, черга. Оцінивши, що поки вони куплять мені нові квитки, я на потяг запізнюся, я сам купив квиток до Мюнхена у сподівнні, що залізниця мені за нього заплатить.

У Мюнхені я купив квиток на Eurocity до Меммінґена. Всього вийшло 74 євра плюс 34 євра, які я вже сплатив за потяг, яким не поїхав, бо він запізнився.

Заповнив, значить, я форму прав пасажира, і відіслав разом з квитками до Франкфурта. Сьогодні отримав компенсацію і лист з поясненням щодо її розміру:
— мені повністю відшкодували 74 євра за квитки Нюрнберґ—Мюнхен та Мюнхен—Меммінґен.
— я прибув до Меммінґена на 31 хвилину пізніше від запланованого часу, тому компенсація за запізнення мені не належить.

2. Маршрут Штутґарт(ICE)—Мюнхен(ICE)—Нюрнберґ(RE)—Байройт. При цьому виїзд о 20 з гаком, інтервал пересадки в Мюнхені — 25 хвилин, а в Нюрнберзі я встигав акурат на останній дизель до Байройта. Не склалося: йобаний ICE запізнився на йобану годину, і я проїбав останній потяг до Нюрнберґа, не кажучи вже про Байройт.

Я пішов до DB Service Point на вокзалі з питанням, шо робити. Таксі до Байройта було б занадто дорого (більше від ліміту 80 єврів), тому Дойчебан поселив мене в готель на ніч зі сніданком і поставив штамп на квитку, який дозволяв будь-якими потягами їхати наступного дня до Байройта. Крім того, оскільки час прибуття в Байройт був наступного дня, то мені видали форму прав пасажира з уже підтвердженим запізненням «понад 120 хвилин». Як бачите, час запізнення рахується за часом прибуття на станцію призначення.

Я заповнив форму, приаттачив квиток і відіслав до Франкфурта. Мені сплатили 50% вартості квитка, як і має бути.

Алгоритм: що робити, коли потяг запізнився
Найперше — це звернутися у Service Point на вокзалі, або до Reisezentrum. На великих возкалах треба йти саме в Service Point, у Мюнхені він біля колій знаходиться. На малих — у Reisezentrum. Вони запропонують варіанти, проштампують підтвердження запізнення (це прискорить обробку при запиті на компенсацію), видадуть форму прав пасажира.

Якщо ж Reisezentrum/Service Point вже не працюють, то дійте по ситуації з урахуванням вищенаписаного: або замовляйте таксі, або готель, або купуйте нові квитки на інший потяг. Головне це зберігати всі чеки, і потім долучити їх до форми прав пасажира.

Форму цю можна також стягнути з веб-сторінки DB, вона є на англійській або німецькій. Заповнену форму разом з квитками, чеками тощо треба відіслати у Центр прав пасаирів у Франкфурті на адресу:  Servicecenter Fahrgastrechte, 60647 Frankfurt am Main. Так, йобаною традиційною поштою, e-mail-ів вони не приймають. Тому, якщо ви мешкаєте за кордоном, ліпше віддати цю форму у Reisezentrum-і будь-якого вокзалу Німеччини, якщо є така можливість.

Компенсацію німецька залізниця пропонує або у вигляді грошей на ваш банківський рахунок (не знаю, як з рахунками за межами Унії), або у вигляді ваучера на наступні поїздки залізницею.

Так виглядають відповіді Дойчебана мені (в лівій колонці те, що я витратив на квиток, у правій — компенсація). Вони там ще в тексті ще перепрошують за запізення, бо залізниця їбать як складна і все передбачити неможливо )

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 20th, 2025 04:13 am
Powered by Dreamwidth Studios