2014-05-22

noddeat: (new)
2014-05-22 10:10 am
Entry tags:

Мініфабрика Ліндта у кьольнському Музеї шоколаду

У Кьольні є музей шоколаду, до розповідають про його історію, процес виробництва, збирання зерен какао тощо. Там можна дізнатися, що найбільше всього зерен постачає Ґана (40%) — стільки ж, скільки постачають всі решта країн Африки разом. Шоколаду ж найбільше виробляється у Франції, Німеччині, Великій Британії та США, які заразом є найбільшими імпортерами какао.

Швейцарська шоколадна фабрика Lindt організувала в музеї маленький заводик, де можна подивитися, як робиться шоколад (а також з’їсти його або замовити шось виробити додому):


Note, що Lindt, який продається в Німеччині, робиться в Аахені, не так далеко від Кьольна.
noddeat: (new)
2014-05-22 03:16 pm
Entry tags:

Метод блискавки для пішоходів

Очевидно, шо метод блискавки корисний не тільки для автомобілів, а й для пішоходів. Навіть більше для пішоходів, бо для автомобілів покарання за помилку це довший час стояння у пробці (зважте, шо цей довший час буде для вас задовго до того, як ви доїдете до місця, де стане зрозуміло, чому пробка утворилася).

Для пішоходів це може скінчитися фатально. Уявіть собі, шо в якомусь заповненому людьми приміщенні утворилася пожежа (наприклад, під час кінофільму в театрі). Як правильно в цьому випадку діяти? Локалізувати найближчий до себе вихід та спокійно рушити до нього, культурно пропускаючи тих, хто наближатимуться з інших боків.

Як діють люди в реальності? Правильно, викидають з мозку інтелект і вмикають інстинкт самозбереження, який диктує неправильний спосіб дії: ломитися якнайшвидше, нікого не пускаючи. В результаті всі виходи затикаються, їх пропускна здатність падає в кілька разів, а покарання за це — смерть всіх тих, хто не хотів зберігати спокій та вийти культурно і повільно.

Без смертельних наслідків можна перевірити це у київському метрополітені: в години пік на станціях Золоті Ворота, Хрещатик і Майдан утворююються величезні затори з людей, що намагаються потрапити на ескалатор (аналог звуження дороги). Однак затори рухаються більш менш плинно, бо люди йдуть спокійно, періодично пускаючи тих, хто «змінює смугу руху». Тепер перенесіться на Вокзальну, десь в якийсь час, коли приїздить багато потягів з людьми, які у Києві або вперше, або бувають так рідко, шо не мають досвіду поводження в натовпі. Люди поводяться себе більш агресивно, нікого не пускають — в результаті потік рухається дуже повільно.