2014-05-21

noddeat: (new)
2014-05-21 01:13 pm
Entry tags:

Трір (Trier)

Як і Енґельс, Карл Маркс народився в дуже заможному будинку:


На вході зненацька зустрічає табличка, продубльована англійською та китайською мовами. Я дуже сумніваюсь, що тут був хоч один китаєць, це радше стереотип керівництва музею:


Трір — це винний регіон країни:




У центрі винороби наливають вино в кіоску. Про вино я знаю тіки, шо воно буває біле і червоне, тому список із восьми сортів — китайська грамота. Я спитав, яке вино у них місцеве, а продавець сказав, шо всі, і я відчув себе неввічливим неосвіченим гівном. Зато запам’ятав, шо з усіх сортів білого вина брати треба Spätburgunder (це взагалі червоний виноград, а за межами Німеччини вино з нього червоне зазвичай).

Німеччина поділяється на винну і пивну, це відомо, а ше вона поділяється на регіони, де дахи чорні, та регіони, де вони червоні. Раніше це було пов’язано із доступністю відповідних матеріалів, зараз радше традиція:




Трір — одне з найгарніших міст Німеччини та незаперечно найгарніше у західній її частині:


noddeat: (new)
2014-05-21 06:18 pm
Entry tags:

Reißverschlussverfahren (в’їзд методом блискавки)

Наочне відео з Мінесоти про те, як правильно змінювати смугу, якщо твоя смуга зненацька закінчується:


Проблема в тому, шо у деяких країнах (не будемо показувати пальцем) тих, хто так робить, інші водії будуть вважати мудаками і принципово не пропускати.

У Німеччині та Австрії метод блискавки є обов’язковим, зокрема при в’їзді на автобан. Коли машин мало, ніхто не забороняє відразу покинути смугу для розгону, але коли на автобан хоче заїхати багато автівок, треба обов’язково їхати до кінця смуги розгону, а тільки потім змінити смугу на ліву, попередньо пропустивши пару автівок: решта зобов’язана пустити вас.

Впровадили це правило порівняно нещодавно, тому не всі водії його можуть знати. В деяких регіонах навіть малюють суцільну лінію тимчасової розмітки, щоб змусити водіїв діяти правильно:

© http://www.strassen.nrw.de