Expand Cut Tags

No cut tags

Oct. 19th, 2011

noddeat: (Default)
З чим у вас асоціюється Нюрнберґ? У багатьох людей  — з трибуналом над нацистами після війни. До того місця, де він відбувався, я ще не дійшов. Але зате вперше побував у місці, що з нацизмом зв’язане безпосередньо, не в останню чергу і воно вплинуло на рішення провести трибунал саме тут. Називається воно Reichsparteitagsgelände, що перекладається як «Місце для проведення з’їздів Партії Райху». Це величезний комплекс, призначений, як підказує Капітан, для проведення щорічних з’їздів НСДАП:


Комплекс за планом мав виглядати так:


Це все почали будувати до війни, але побудували лише частину із запланованого. Найбільше встигли зробити «колізей» — конґресовий будинок у формі кола:




Тепер тут знаходиться Документаційний центр сабжу, а простіше — музей історії Німеччини нацистського періоду плюс історія саме цього місця:


Всередині будинок вражає — нетиньковані стіни, бетонна стеля та підлога:








Це все планувалося вкрити мармуром. Але не склалося, настала війна, і все будівництво було зупинено. З того часу будинок лише дещо підлаштували для неповносправних, додавши ліфти й пандуси.

Нацисти дрочили на Давній Рим, а тому в будинку також присутні колони:




Всередині воно виглядає, як Колізей, але так не задумувалось: у будинку мав з’явитися дах, але його нема:




Шо цікавого в експозиції? Ну, хоч і нічого нового я не дізнався для себе, однак деяких речей не бачив. Наприклад, передвиборча агітація:


Дівчата дрочать на фюрера:


Під час щорічних зборів членів НСДАП, які називалися Reichsparteitage, до Нюрнберґа з’їжджалося півмільйона осіб:


Чому саме сюди? Є кілька причин, і сильна підтримка партії в місті не в останню чергу зіграла роль. Але також тому, що Нюрнберґ був значним залізничним вузлом, з якого зручно було доїхати з усієї Німеччини. Фактично, це звідси почалася історія німецької залізниці.

Після закінчення війни комплес на Reichsparteitagsgelänge мав бути завершений, і тут би проводилися паради тріумфу нацистської партії. Але не склалося. Більша частина комплексу так і не була збудована.

Так виглядає документаційний центр з іншого боку озера:




Німецький стадіон, точніше, те, що від нього лишилося. Його так не було добудовано:
update 12.11.2012: це не стадіон, а трибуни для з’їздів партії, будову стадіона взагалі не почали:


Частина території використовується як поле для гри в шось:


Поруч з руїнами стадіону знаходиться сучасний стадіон ФК Нюрнберґа.

Іще одна частина комплексу — Zeppelinfield. Це така хуйня, дизайн якої спижжено з Пергамського вівтаря, тіки виглядає значно гірше, і нагорі колись була свастика:


Але найбільше враження справляє Die Große Straße — Велика вулиця. Збудована не з бетонних плит, а справжнісінького гранітного каменя. В оригіналі мала мати 2 км довжини, зараз має 1.6 км. Ширина — 16 метрів:


Всі камені цієї вулиці збудовано в’язнями концтаборів. 60 тисяч йобаних гранітних плит було виточено в концтаборах, щоб тут проїхалися танки, і півмільйона членів НСДАП на них подрочили. Тут проводилися паради. А зараз це просто дорога для автівок:


Загалом, ця дорога має якість покриття злітної смуги. І американці й справді влаштували були тут тимчасовий аеродром для військових літаків.


Лавочки для тих, хто хотів подивитися парад:


Ця вулиця мала вести до Березневого поля, якого не існує. Вона також мала символічно вказувати на Нюрнберзький замок, типу зв’язок з нацистським Нюрнберґом і тодішнім. Продублюю ще раз план комплексу:


А, забув. В Нюрнберзі колись відбувалася коронація всіх королів Німецької імперії, там же зберігалися їх корони. Це теж ще одна причина, чому нацисти так дрочили на Нюрнберґ і побудували тут стільки хуєти.

...Закінчується експозиція у документаційному центрі газетами з вироком Нюрнберзького трибуналу на перших сторінках. Смерть через повішання для більшості, декому пожиттєве ув’язнення, декому 10-20 років:








У приміщенні, де відбувався Трибунал, і яке ще досі використовується для судів, я ще не був.

Profile

noddeat: (Default)
noddeat

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Jul. 20th, 2025 04:13 am
Powered by Dreamwidth Studios